Podle průzkumu jsou Češky příliš sebekritické

  • od

Co nám brání v dosažení vlastních cílů, které jsme si samy stanovily? Podle vědců Activia InSync, který probíhal celosvětově, nám ve splnění našich cílů paradoxně nebrání z většinové části okolí ani naše nedostatečná snaha, naopak. Z téměř sedmdesáti procent je to naše vlastní sebekritika.

Téměř každý člověk má uvnitř sebe jakési vnitřní pohledy na sebe sama. Jedním z nich je určitě sebekritika, která v nás existuje proto, abychom se stále snažili být lepší, ale zároveň nám může škodit v tom, že můžeme mít strach využít náš plný potenciál, nebo pak máme přehnané obavy.

Podle výzkumu jsou Češky v tomto ohledu na prvním místě. Celých šedesát devět procent Češek nedosáhne svého cíle ne proto, že by se o něj dostatečně nesnažily, ale proto, že jsou na sebe příliš tvrdé.

Na otázku, co je pro ženy nejdůležitější, osmdesát osm procent žen mezi pětadvaceti a pětapadesáti lety odpovědělo, že je to být spokojená sama se sebou. To znamená, že nechtějí, aby jejich štěstí a spokojenost určovalo okolí, aby si samy sebe vážily víc než pochval od okolí. Ve své podstatě to znamená, že i když jim okolí říká něco pozitivního, pokud tomu žena sama nevěří, nic to nezmění.

Nejspíš i ž toho důvodu se celých šedesát devět procent žen přiznalo, že jejich vnitřní oko, tedy sebekritika, je v jejich životě omezuje nejvíc.

Co radí odborníci?
Nejlepší je, otočit vnitřní oko sebekritiky tak, abyste si z něj nevytvořily někoho, kdo je k vám nenávistný. Bude lepší, když se na tuto sebekritiku pokusíte dívat jako na přítelkyni, která vám radí, ale to neznamená, že musíte všechno dělat po ní. Kdyby vaše sebekritická stránka byla člověk, rozhodně byste neskákala tak, jak ona píská.

Nejlepší cestou, jak se vyrovnat se sebekritikou, proto je, abyste ji přestala poslouchat úplně ve všem. Pamatujte na své hodnoty a cíle a jděte si za svým.

4/5 - (1 vote)