Domů » Svatba je jedním z nejzásadnějších a zároveň nejkrásnějších rozhodnutí

Svatba je jedním z nejzásadnějších a zároveň nejkrásnějších rozhodnutí

  • od


Svatba je jedním z nejzásadnějších rozhodnutí v našem životě. Dříve se na nesezdané páry pohlíželo jako na „podivíny“ a na ty, co se nevzali minimálně před narozením dítěte, si lidé ukazovali. Dříve probíhala svatba, nebo-li veselka ve velkém. Sešli se lidé z celé vsi a tančili a oslavovali. Lidé se brali okolo 18 let věku. Před svatbou bylo běžné, že muž přišel požádat o ruku své nadcházející její rodiče. Ve vyšších vrstvách společnosti nebylo žádnou výjimkou, že svého budoucího manžela vybírali nevěstě rodiče. Obvykle ze stejného, nebo vyššího společenského postavení. Například princezna prince apod.

novomanželé

A jak probíhá svatba dnes? Nejprve je zásadní první krok, a to požádání muže o ruku své ženy. Dnes již není pravidlem, že si lidé vybírají svoji druhou polovičku podle vzdělání sobě rovnému. Avšak ne každá žena se spokojí například s partnerem, který bude mít vzdělání pouze základní. Po žádosti o ruku, kdy žena řekne ANO se naplánuje svatba. Bývá zvykem, že se svatba koná do roka od žádosti o ruku. Pár by si měl mezi sebou ujasnit, jakou mají představu o svatbě-zatímco jedni by chtěli mít svatbu ve velkém tzn. spousty hostů, svatbu oslavovat nejméně po celý víkend, jiní volí spíše svatbu menší, ať již kvůli penězům, nebo z prostého rozhodnutí. Základem je mít svědky. I takto je možno svatbu provést-pouze za přítomnosti oddávajícího, ženicha, nevěsty a svědků. Poté se obvykle zasílá svatební oznámení. To si novomanželé tvoří dle vlastních představ. Pokud i vy, nebo někdo z Vašich blízkých plánuje svatbu, neváhejte navštívit naše webové stránky, a vyberte si svatební oznámení i s nádherně zdobenou obálkou za perfektní cenu.

svatební oznámení

Před svatbou je potřeba zařídit spousty věcí. Jako je domluvit místo, kde se svatba uskuteční, kdo upeče dort, kdo se postará o výzdobu apod. Ti, co měli na své svatbě koordinátorku ji vždy doporučují i všem ostatním, jelikož jim odpadají v den jejich svatby veškeré starosti a před svatbou jim vše pomohou zkonzultovat, domluvit a zařídit do všech nejmenších detailů. Pomohou s výběrem kytice, v den svatby naopak radí rodině a blízkým kdo, kdy v jakou chvíli dává květinu atd. V den svatby už se snažte nepanikařit, i kdyby se stalo, že něco nevyjde přesně dle plánu, není třeba věšet hlavu. Není to o dokonalosti, ale o tom, aby si svatbu všichni užili co nejvíce v klidu, míru. Všem novomanželům přejeme hodně štěstí, a hlavně lásky do společně strávených let!