Domů » Zvolte si tu nejlepší vinylovou podlahu v Praze!

Zvolte si tu nejlepší vinylovou podlahu v Praze!

  • od

Vinylová podlaha, též známá jako podlaha PVC, se v posledních letech stává oblíbenější a oblíbenější. Zde je několik důvodů proč:
1. Velmi snadno se ohýbají, díky čemuž se s nimi dobře pracuje a manipuluje.
2. Nelámou se. To se vztahuje na předešlý bod, protože díky jejich ohybnosti byste museli vyvinout poměrně velkou sílu k jejich zlomení.
3. Jejich údržba je velice snadná.
4. Máte na výběr mezi stovkami variant. Můžete vybírat z několika druhů odstínů barev, tvarů, velikostí, vzorů (vzor dřeva, linolea, …) a druhů, jako jsou plovoucí, celoplošně lepené, nebo bez lepení.Interiér s vinylovou podlahou
Plovoucí podlahy jsou ty, které se podkládají tzv. plovoucí pokládkou. Prodávají se jako jednotlivé dílce, které do sebe pasují stejně dobře jako puzzle, takže stačí, když do sebe jednotlivé díly zaklapnete.
Celoplošně lepené, jak už z názvu vyplývá, se lepí na povrch. Lepit můžete jak dílce, tak role. Nalepit vinylovou podlahu však není nic těžkého. Na internetu najdete několik videí, jak takový povrch správně připravit, aby se na něj podlaha mohla nalepit.
A nakonec podlahy bez lepení. Ty jsou většinou využívané pro místnosti menší jak 20 metrů čtverečních, protože jinak by se vinyl mohl začít kroutit. Jejich výhodou však je, že je to velmi rychlé a můžete ji využívat ihned.Mop na podlaze
5. Vinylové podlahy jsou odolné proti škrábancům, skvrnám, ale také vlhkosti. Navíc poměrně dobře snášejí výkyvy teplot. (Například podlahy z linolea mají tu vlastnost, že se roztahují a smrskávají – nejsou rozměrově stálé, což je znát hlavně v zimě a v létě, kdy se Vám může podlaha ‚prohnout‘. Vinylové podlahy Vám toto s největší pravděpodobností neudělají.)
6. Jsou cenově dostupné. Vinylové podlahy se prodávají již od 380 Kč za metr čtvereční. Dobrý výběr a cenu seženete například na vinylové podlahy Praha.