Domů » Zářivý úsměv

Zářivý úsměv

  • od

Produkty, určené pro dentální hygienu, jsou určitě všechny známé. Nejvíce asi zubní pasta, která člověka doprovází nejdelší dobu. Nevím, jestli i naši předkové, kteří ještě nocovali v jeskyních, už zubní pastu používali. Jisté ale je, že její historie spadá nejméně do dob starověkého Egypta.
zubní pasta zubní kartáček dentální nit
Musím uznat, že její složení je celkem logické. I když to nebyla pasta, ale spíše čistící prášek.
o   Základem byla sůl.
o   Do té se přidal pepř
o   Pro lepší ústní odér lístky máty
o   Nakonec léčivý a zároveň také vonící květ kosatce.

Ve starém Římě to bylo o trochu horší.Nemyslím s hygienou, ale se složením čistidla na zuby. Tam se totiž používala moč. Tím, že obsahuje amoniak, pomáhá bělení zubů. Myslím, že bych raději žila v tom Egyptě.
 

Se zdravými zuby na věčnost

Dnes máme naštěstí zubní pasty, které nemají s Římem nic společného. Můžeme si vybrat zubní pastu v podstatě na míru.

§  Jsou dětské, které mají většinou příjemnou ovocnou nebo žvýkačkovou chuť.
§  Pro zuby citlivé.
§  Proti paradentóze.

Stejně důležitá jako zubní pasta, je ale i kartáček a s ním spojená technika čištění.Při nesprávné může dojít i k poškození chrupu nebo zánětům. Dalším produktem, napomáhajícím delší trvanlivosti našich kusadel, je určitě ústní voda. Kartáček s pastou se nedostane všude a ústní voda dokáže zničit až šedesát procent ponechaných bakterií.
prodej zubních past
I ona má různé příchutě a taktéž se rozděluje
o   na dětské 
o   pro dospělé
o   na ovocné
o   větrové
o   mentolové.

Produktem, který je z celé této rodiny nejmladším, je zubní gel. Naprosto skvělá záležitost. Zatímco zubní pasta je první pomoc, ústní voda je záchrana za pět minut dvanáct, tak zubní gel přichází někdy až minutu po dvanácté. Vzhledem k vysokému obsahu fluoridu, dokáže zacelit i začínající zubní kaz. Myslím, že péče o chrup se opravdu vyplatí a investice do produktů, které nám v tom mají pomoci, je zanedbatelná.