Domů » Zajímavosti Spojeného království Velké Británie a Severního Irska

Zajímavosti Spojeného království Velké Británie a Severního Irska

  • od

Tento ostrovní stát tvoří celkem čtyři země, kterými je Skotko, Wales, Severní Irsko a Anglie. Jedná o krásnou zemi, kde vládne monarchie. A tak je zde možné alespoň trochu nahlédnout do života královské rodiny. Slovo království se rovná vznešenosti, už pouhý pojem ve vás vyvolá zajímavé emoce, které sahají až do samotné historie této země. Všichni Angličané jsou na původ jejich země právem hrdí. Všechny tradice, které jsou s jejich historií spojeny, rádi dodržují již po staletí.
zamlžená krajina.jpg

Angličané jsou opravdu vznešení, a není to pouze fráze. Jsou milovníci ušlechtilých psů a koní, které tam může velmi často vídat. Jejich soukromí si velice střeží, berou ho jako posvátné a tak své vztahy neřeší veřejně, jak je možné vidět v jiných zemích, například i u nás v České republice. Je totiž zakázané své rodinné problémy řešit na veřejnosti. Také tam neuvidíte pobuřující se občany, kteří by řešili například špatné rozhodnutí krále či královny a mnoho dalšího. Angličané jsou spíše lidmi uzavřenými, nicméně to jim nikterak neubírá na jejich dobrosrdečnosti.
sluneční hodiny.jpg

Anglie je také velice proslavená svou anglickou snídaní, která je velmi vydatná a opravdu kalorická. Jejich oblíbeným pokrmem k snídani jsou vajíčka se slaninou nebo šunkou či párky. Další tradičním pokrmem je toust s máslem a džemem. Ke snídani je možné dostat čaj nebo kávu. Anglický čaj už asi také každé slyšel, pravý černý anglický čaj je opravdu delikatesa. Pokud se rozhodnete tuto zemi navštívit, rozhodně nesmíte zapomenout ochutnat!

Pro jejich kuchyni je specifické zejména skopové a hovězí maso. Hlavní jídlo jejich dne je večeře, která se zpravidla podává kolem sedmé hodiny večerní a skládá se z několika chodů.

Pokud plánujete vycestovat právě sem, tak nebojte, tato země je bohatá i na kulturní památky a rozhodně nevynechejte London Eye, Buckingham palace a krásné zahrady, Big Ben, Trafalgar Square, poledník a odjet nesmíte bez fotografie s červenou telefonní budkou.