Domů » Youtube hýbe světem!

Youtube hýbe světem!

  • od

I když jsou youtubeři většinou ještě děti, mají neuvěřitelný vliv na dnešní mládež, protože kdo by nechtěl dělat něco, co dělá jeho vzor? Tak, jako malí hokejisté vzhlíželi k Jaromíru Jágrovi a kuchaři vzhlížejí ke Zdeňku Polreichovi, tak mládež vzhlíží k youtuberům. Jsou ale vhodným příkladem? Kdo vlastně jsou? Kolik vydělávají? A lze se pomocí YouTube vzdělávat?

předplacení
 
YouTube je světově největší internetový server, pomocí kterého lze sdílet videa. V činnost byl uveden v únoru 2005zaměstnanci PayPalu: Chadem Hurleym, Stevenem Chenem a Jawedem Karimem. O rok později byl odkoupen společností Google za astronomickou částku 1,65 miliardy dolarů, jeho cena je ale v současné době mnohonásobně vyšší.  
 
YouTubers (youtubeři) jsou skupina lidí, kteří si pomocí vkládání videosouborů vytváří fanouškovskou komunitu. Fanouškem youtubera se stanete tak, že kliknete na tlačítko subscribe, tím potvrdíte odebírání videí (pokud tvůrce nahraje nové video, přijde vám upozornění.) Videa také můžete označovat tlačítky „like“ (palec nahoru) a „dislike“ (palec dolu) a vyjadřovat tím váš názor k určitému videu.
 
Výdělek? Závisí na mnoha faktorech, nejvíc ale na počtu shlédnutí. Odměny se pohybují kolem 1 haléře za 1 shlédnutí. Takže pokud se na vaše video podívá 100 lidí, dostanete 1Kč, to sice není moc, ale známí čeští youtubeři si takto vydělávají kolem 50 tisíc měsíčně.

you tube
 
Vzor pro mládež?No, jak se to vezme. Jde hlavně o to, na jaký koncept videí se děti koukají. Někteří youtubeři mohou být dobrým vzorem, a dokonce nás něčemu přiučit, ať už v oblasti beauty (jak se líčit, inspirace pro účesy), nebo v oblasti art (návody a nápady na kreativní činnosti), nebo dokonce vzdělávání (existuje mnoho YouTube kanálů, na kterých jsou vysvětlovány chemické pokusy, ale třeba i příklady z matematiky.)
 
fotky

Pokud mají malé děti přístup k internetu, měli by rodiče vědět, co tam dělají. Ale ne tím, že jim budete prohledávat historii prohlížení, ale vzájemnou důvěrou a hlavně tím, že je budete informovat o nebezpečích a nebude je zbytečně moc omezovat, protože zakázané ovoce chutná nejlépe.