Domů » Wellness i pro muže

Wellness i pro muže

  • od

Ženy rády chodí na kosmetiku nebo do různých wellness zařízení. Vířivka, sauna, masáže, to je velmi příjemný relax. Pravda, stojí to nějaké peníze, ale rozhodně stojí za to jednou za čas do těchto služeb investovat.
Ovšem jedná se o záležitost, která je rozhodně vhodná také pro muže. I muži přece potřebují relax. O mužích se říká, že jsou leniví, ale pravda je, že muži dostávají v zaměstnání pořádně zabrat. Mužské práce až na výjimky jsou velmi vyčerpávající fyzicky nebo psychicky, nebo obojí dohromady.
 

Tak či tak náročná práce

·         Fyzická práce– ženy hlásají rovnost, ale určité práce jsou skutečně vyloženě chlapské. Třeba takový stěhovák se pořádně nadře. Je celá řada řemesel, která jsou sice dobře oceněna, ale za cenu velkého pracovního vypětí. Je zřejmé, že dříve či později se ozvou zdravotní problémy.

·         Zodpovědná profese– muži mají tu výhodu, že na rozdíl od žen obvykle nechodí na rodičovskou dovolenou, proto jejich kariérní postup bývá výraznější než u žen. Muži tedy častěji získávají tu sice náročnější ale zároveň prestižnější práci. Např. lékař operuje náročnější operace než lékařky. Daní je vysoký stres.

·         Manažerská profese– Mnoho lidí si představí pod pojmem manažer pohodářskou práci. TOP manažer je přece člověk, který v podstatě jen deleguje práci na ostatní. To je sice pravda, ale veškerá zodpovědnost a správná koordinace visí jen na něm. Tato práce vyžaduje být stále v pohotovosti a vysoká míra stresu je samozřejmostí.

Myslet na sebe a starat se o regeneraci je více než žádoucí. Některé firmy na zdraví zaměstnanců myslí a už celá desetiletí zajišťují ozdravnou dovolenou. Pokud ta Vaše mezi ně nepatří, dopřejte si ji sami. Wellness týden je rozhodně na místě, Vaše zdraví i psychická pohoda to potřebují. Nenechte se odradit ani vlastní manželkou. Ovšem na oplátku, dopřejte wellness týden také jí. Případě, pokud máte možnost hlídání dětí, dopřejte si wellness víkend společně.