Domů » Vznešená koňská hlava

Vznešená koňská hlava

  • od

Snad úplně každé dítě vzhlíží ke koni jako k něčemu, co je krásné, vznešené a skutečně je lákavé se projet na jeho hřbetu. Ne každému se ovšem tato touha naplní, jelikož i přes svoji krásu se jedná o poměrně velké zvíře, které budí zároveň slušný respekt. Komu ovšem láska ke koním zůstane, tak může zažít jedinečně krásné zážitky z jeho koňského hřbetu. Již podle postoje, nataženého nebo uvolněného krku či pohledu do koňských očí, se člověk snadno naučí porozumět koňskému duchu a bude předvídat, co mu tím tento živý tvor bude chtít říct. Tak aby se jezdec či ošetřovatel snadněji mohl prosadit se svými názory a vedením, tak rozhodně potřebuje jednu velmi důležitou věc nebo spíše pomůcku, kterou je ohlávka. Ta rozhodně spojuje tyto dvě bytosti, aby se snadněji dorozuměly mezi sebou.vybavení pro jízdu na koni – ohlávka i otěže….

Ohlávka určuje směr

Díky kvalitnímu vypracování ohlávky se nikdo nemusí obávat toho, že by nezvládl zkrotit tak divokou duši, kterou mají koně uvnitř sebe. Již od mala je třeba je učit, že právě tato pomůcka bude takovým prostřednictvím k jednodušší domluvě a ovládání. Pokud se ji hříbě od malička naučí nosit, poté mu nebude dělat problémy reagovat na povely, kterou bude jezdec vydávat. Existuje několik možných verzí a některé z nich mohou být i krásně zdobené, což je například ohlávka na koně Pro koně-JS, vyrobená z kvalitního materiálu.
Ohlávka stájová – je určená především ke snadnější manipulaci při převodu koně například na kolotoč nebo do stáje, či na předvádění na aukci a podobně. Tyto ohlávky nejsou určeny pro jízdu či výcvik pod sedlem.stájové ohlávky
Jezdecká ohlávka – může mít několik různých verzí od obyčejné, která bude určena pro běžné jízdy, až po různě zdobené, tvarované či jinak uzpůsobené. Většinou se používají na přehlídkách, dostizích nebo soutěžích, podle toho, o jakou akci se bude jednat. Zde je třeba mít jinak provedenou ohlávku již s udidlem, které je důležitou spojnicí pro určení směru jízdy či jiného povelu. Přirozeně se spojením opratí nebo otěží, podle toho jestli se bude zapojovat kůň do spřežení nebo bude chodit pouze pod sedlem.