Domů » Výbavička pro vaše miminko

Výbavička pro vaše miminko

  • od

Kde bude miminko spát?

Samozřejmě v postýlce. Vybrat si ale můžete postýlku, která bude vyhovovat vám. Pokud máte malý byt, oceníte pro první týden menší pojízdnou postýlku. Vybírejte postýlku, u které lze nastavit výšku polohy matrace, a hlavně pohyblivou bočnici, abyste k novorozenci měla rychlý přístup. Pokud nemáte místo na samostatný přebalovací pult, existuje přídavný pultík, který připevníte na vrchní část postýlky. Velmi praktické a roztomilé jsou moderní kolébky. Většina už má přímo ve výbavě kolotoč nad kolébkou, který hraje jemné melodie, některá dokonce i vibrují. Dole najdete prostorný koš pro potřeby miminka (pleny, ubrousky, krém atd.). Peřinky nejsou důležité. Miminko má nejradši zavinovačku, v které se cítí bezpečně. Tu určitě pořiďte. Polštářek pro něj není v prvních měsících vhodný, deku lehkou.

kolotoč nad postýlku
Jdeme na procházku!

Kočárek vybírejte nejen podle vkusu, ale především podle okolí vašeho bydliště. Do města si můžete dovolit koupit kočárek lehký s rotačními koly. Na vesnici už bych to nedoporučovala, a to především v zimě. Větší vrstvu sněhu s nimi nepřejedete. Tady je vhodný kočár s velkými nafukovacími koly.
Při koupi kočárku si vyzkoušejte řízení, zkontrolujte polohy rukojeti a opěrky. Výhodou je velký prostorný koš pro nákupy. Co rozhodně potřebujete, je taška na rukojeť kočárku. Některé kočárky mají ve výbavě, u některých musíte dokoupit. Stříška kočárku by měla být zcela pohyblivá, a měla by mít větrání. Samozřejmostí je pláštěnka. Můžete dokoupit slunečník, nebo síťku proti hmyzu.

Hygiena…

Miminku kupte dětskou vaničku s lehátkem, nebo koupací kyblík. Doporučuji koupit jednorázové přebalovací podložky. Plen se nebojte udělat klidně větší zásobu. Jestli látkové či jednorázové, to je vaše volba. U látkových nezapomeňte na zapínací kalhotky, do kterých plenu vložíte. Jemnou osušku, šampón pro jemné vlásky, směs do koupele pro nejmenší, olejíček, hřebínek, nůžky s kulatou špičkou, vatové tyčinky a tampóny, teploměr do vody. Hromadu vlhčených ubrousků. Líh pro hojení pupíku, mast na bolavé bříško. Masti na opruzeniny.

Láhev na mléko, láhev na čaj, bryndáčky. Pro pozdější příkrmy kupty umělohmotné lžičky přímo určené pro začínající přikrmování.
Z oblečení: zimní kombinézu+fusak, kombinézu do autosedačky, čepičky, bodýčka, světříky, košilky, papučky, dupačky, rukavičky, a další oblečení dle aktuálního ročního období.
miminko s dudákem

Čím utěšit miminko?

Kolotoč nad postýlku, vyhovující dudlík, usínána (malý plyšový mazlík na spaní). Hraček pro nejmenší nekupujte moc. Úplně stačí 2 hračky. Nějaký čas potrvá, než ho zaujmou. Velmi vhodné je i hrací deka a hrazdička.
Vždy mějte doma čípky pro novorozence pro případ horečky! Odsávačka hlenů je taktéž nutná! Velmi dobrá a účinná je odsávačka přídavná na vysavač.
Pokud chcete mít vytvořený již od začátků dětský pokojíček, přečtěte si rady jak ho zorganizovat
, aby děťátko by spokojené.