Domů » Trénujte svůj rozvoj

Trénujte svůj rozvoj

  • od

Dnes je zcela běžné, když člověk navštěvuje psychologa. K psychologovi vodíme už malé děti, když se nám něco tak úplně nepozdává. Psychologa vyhledáváme ve chvílích největších krizí, v případě partnerské nevěry a v období, kdy nás srazí deprese na kolena. Naštěstí už pominulo období, kdy navštěvovat psychologa bylo anomální a člověk, který psychologa navštěvoval byl považován za psychicky labilního slabocha.

Chodit k psychologovi je dnes prostě normální a nikdo se za to nemusí stydět. Ale co když psychologa sice nepotřebujete, protože Váš život funguje víceméně oká, ale přesto byste potřebovali poradit? Termíny mají psychologové přeplněné a Vy sami nechcete brát prostor těm, kteří jsou rozhodně mnohem potřebnější. Navíc je psycholog skutečně ten, koho potřebujete?

Co když potřebujete kouče?Většina lidí si termín kouč spojí především s trenérem. Kouč skutečně takový trenér je. Je trenérem Vašeho rozvoje.
 

Osobní a profesní kaučink

Kaučink se zabývá především těmito oblastmi:

  1. Osobní růst
  2. Vztahy
  3. Posílení sebedůvěry
  4. Profesní růst
  5. Rozjezd podnikání
  6. Profesní změna
  7. Time management
  8. Trénování mozku a paměti

 
Mnoho lidí se domnívá, že rozhodně nemají zapotřebí platit si nějakého kouče, protože mají potenciál svůj život vést sami a je to velmi pravděpodobně pravda. Nicméně určitý nadhled a vedení pomůže k tomu, abyste se dostali do slepých míst Vaší mysli a našli to správné řešení, které jste nenacházeli Vy sami, ani v konzultaci s Vašimi blízkými.
 
 Kaučing může být individuální, ale také skupinový. Celá řada zaměstnavatelů zefektivňuje pracovní výkony pomocí personálních koučů.
Jaké je vzdělání kouče? Je to různé. Kouč samozřejmě musí absolvovat velmi náročné kurzy. Obvykle se jedná o lidi, kteří působili jako odborníci například v pozicích psychologů, top manažerů, personálních ředitelů a doplnili si kvalifikaci. Jedná se o lidi, kteří vědí moc dobře, jak aktivovat Váš potenciál. Protože to není kauč, ale především Vy sami, kteří vedete svůj život.