Domů » Terasa by u domu neměla chybět

Terasa by u domu neměla chybět

  • od

Mít u domu praktické venkovní zázemí, které vám umožní pobývat venku s využitím veškerého komfortu vnitřní části domu je k nezaplacení. Můžete ho využít na mnoho způsobů, ať už se bude jednat o relaxaci, prostor pro oslavy s rodinou anebo o pracovní kout pod širým nebem. To vše, a ještě mnohem více vám nabízí praktická terasa, kterou si můžete nechat zhotovit na objednávku anebo se do její výroby pustit svépomocí. Vždyť na internetu naleznete spoustu návodů, jak na to. Takže pokud jste alespoň trochu zruční, neváhejte, pořiďte si vše potřebné a pusťte se do práce! Jistě budete mít ze svého výtvoru velkou radost, a stejně tak i vaše rodina.

dřevěná prkna, příčná

Terasu můžete zhotovit z celé řady materiálů, ale jen jeden je finančně dobře dostupný, skvěle opracovatelný, a ještě navíc i krásný na pohled. Samozřejmě se nejedná o nic jiného, než o dřevo. To je naprosto ideálním materiálem, ať už jde o vybavení vnitřních anebo vnějších prostor vašeho domu. Navíc je naprosto přírodní, a tudíž i zdravotně nezávadné a příjemné na dotyk i na pohled.

Nicméně i pokud jde o dřevo, tak máte z čeho vybírat. Na trhu jsou dostupné jak naše domácí, tak i exotické dřeviny.

Velkou módou posledních let je využívání tropických druhů dřevin. Ty jsou typické svou vysokou tvrdostí a mají krásné zajímavé barvy, ovšem jejich trvanlivost v našich podmínkách je poměrně diskutabilní záležitost. Je to dáno tím, že tato dřeva pocházejí z velmi teplého a vlhkého klimatu, který u nás přirozeně není. V našich podmínkách musí toto dřevo čelit suchému létu a mrazivé zimě a jejich střídání, což způsobuje trhliny a kroucení prken.
terasa před domem

Pakliže chcete stavět z materiálu, který je kvalitní a dlouho vydrží, pořiďte si terasová prkna z evropských anebo sibiřských druhů dřevin, které vás svou vysokou kvalitou a trvanlivostí rozhodně nezklamou. Jedná se například o smrk, borovici anebo modřín.