Domů » Stolní hry, které vás budou bavit

Stolní hry, které vás budou bavit

  • od

Stolní hry jsou výborným pomocníkem pro deštivá odpoledne a prostředkem pro sbližování lidí. Dá se při nich zahnat nuda a zažít spoustu legrace. Spoustu lidí už si ani nedovede představit návštěvy, narozeniny nebo silvestry bez nich.
Kromě zábavy přinášejí ještě celou řadu dalších benefitů. Některé rozvíjejí logické myšlení, další týmovou spolupráci nebo dokonce obchodního ducha. Když si vyberete tu správnou hru pro vás, budete nadšení.
monopol junior
Můžete začít pozvolna – klasickými stolními hrami, které si pamatujete ze svého dětství – Člověče, nezlob se, blechy, pexeso, mikádo, dáma (i ta žravá)a Prší.
Pro společenské lidi, kteří se chtějí především hodně smát, je ideální Párty Alias nebo Activity, ty jsou dostupné v mnoha variantách.
karetních her dlouhodobě vede Bang a Uno, pro pobavení zkuste třeba
sestavená hra
Střelené kachny.
Jestli chcete naučit své děti základům byznysu nebo se utkat s partnerem, zvolte Monopoly či Dostihy a sázky, obě hry jsou založeny na stejném principu.
Velké oblíbenosti se těší strategické hry. Výběr je bohatý, my vyjmenujeme pouze tři – Osadíci z Katanu, Carcassonne, Civilizace.
Pro rozvoj logického myšlení, šáhněte po velmi populárním Ubongu. Mozkové závity vám potrápí i hra Rummy.
Vzdělávací hry jako Česko, Evropa nebo Svět jsou výbornou volbou pro rodinné odpoledne. Soutěžíte, bavíte se a zároveň si rozšiřujete vědomosti.
Milovníky mateřské jazyka potěší a zabaví Scrabble či Kris Kros.
Jestli chcete zažít pořádně rychlou jízdu a nebojíte se drobných zranění, doporučujeme Jungle Speed nebo Ligretto. Postřeh rozvíjí i Pictureka.
Hitem loňského roku se stala hra Krycí jména, nejlépe si ji užijete s dospělými nebo teenagery.
červené kostky
Třešničkou na závěr je hra Dobble – pobaví celou rodinu, nabízí spoustu variací, je skladná. Uvidíte, že nebudete chtít skončit.
Hraním stolních her rozvíjíte vztah se svými dětmi i své dovednosti. Neochuzujte svou rodinu o společné zážitky, hrajte.