Domů » Stěhování bytů Praha pečlivě naplánujte

Stěhování bytů Praha pečlivě naplánujte

  • od

Při vyslovení výrazu „stěhování“ nás obvykle napadají myšlenky na něco gigantického, velmi náročného, vysilujícího nejen fyzicky, ale především po psychické stránce. Každý z nás snáší přemísťování nábytku, spotřebičů a osobních věcí jinak, ale vězte, že se to dá zvládnout i bez újmy na zdraví a dokonce s úsměvem, s hrnkem dobrého Espressa či Cappuccina. Nevěříte?sttěhování bytu

Akce na poslední chvíli – tak to ani omylem

Cokoli se dělá na poslední chvíli ve stylu „nejdřív zábava a pak teprve práce“, nedopadne dobře a obrátí se to proti vám. Na stěhování potřebujete spoustu času, ať už jej provedou najatí borci se zkušenostmi a potřebným vybavením, anebo se to pokusíte zvládnout sami.

Plánujte s papírem a tužkou v ruce – jste li milovníky kávy, uvařte si ji, pohodlně se posaďte, anebo se procházejte po bytě a zvažujte, co vše musíte zvládnout. Cokoli vás napadne, zaznamenávejte na papír, nikoli do počítače, ale do opravdového poznámkového bloku. Je to docela výrazná psychologická pomůcka a jistě se vám v mysli vynoří celá řada dalších otázek, na které byste možná v budoucnu zapomněli. Ideální je, jestliže máte na stěhování bytů Praha čas delší než jeden měsíc. Neodkládejte pak ani jeden den a zajišťujte především administrativní věci – odhlášení a přihlášení pobytu, nový občanský průkaz, dostatek svazků klíčů, změnu adresy v různých institucích (pojišťovny, lékař, finanční úřad atp.)

Bublinková fólie – v současné době nejlepší balicí materiál, který je běžně dostupný v mnoha obchodech. Zapomeňte na novinový papír, jehož tiskařská barva vám může přivodit značné nepříjemnosti, jestliže se obtiskne na textil, knihy a další drobnosti.stěhovací firma

Začněte balit nepotřebné věci – ty můžete začít ukládat do krabic i několik týdnů před stěhováním, nezapomínejte krabice popisovat lihovými popisovači a psát si seznam, co se v nich nachází. Kartonové bedny mají také omezenou nosnost, nejlepší je dodržet limit 13 kg, který je obvykle pro všechny druhy krabic bezpečný.

Vyčleňte si jeden volný pokoj u dobře popsaných krabic si budou najatí stěhováci vědět rady, kam je pokládat http://www.jaktak.cz/jak-pokladat-linoleum.html na novém působišti a tak je můžete v přípravné fázi mít umístěné klidně v jednom z pokojů i na jedné hromadě.