Domů » Pyhrn Priel – tipy na výlety v létě

Pyhrn Priel – tipy na výlety v létě

  • od

Nabízíme vám tipy na výlety, které můžete podniknout v krásné oblasti Pyhrn Priel.
Většina lidí je zvyklých jezdit na zahraniční hory spíše v zimních měsících, kdy využívají zdejších kilometrových sjezdovek.   I v letních měsících vám ale mají horská střediska mnoho co nabídnout.
Pro oblast Pyhrn Priel, můžete využívat slevovou kartu, kterou dostanete k ubytování v mnoha penzionech a hotelech. Díky této kartě můžete využívat neomezené jízdy lanovkami v regionu, vstupy do mnohých bazénů, muzeí a jiných zařízení, pro celou rodinu. Využijte tedy toho a užijte si mnohé z krásných pěších nebo cyklistických tras zdejšího kraje.

Rozhodně byste neměli při svých letních toulkách vynechat:
ü  Soutěska zvaná Dr. Vogelgesang-Klamm je jedním z nejkrásnějších a nejzajímavějších míst.  Stíny, které tato druhá nejdelší soutěska v Rakousku nabízí, si budete užívat především v horkých letních měsících. Na vrcholcích hor bude zářit slunce, které je mnohdy skutečně silné a horko až nepříjemné. Vy se však budete procházet v chládku za nepřestávající společnosti vody. Tato cesta rozhodně není vhodná pro kočárky nebo vozíčkáře, protože se jedná o chůzi po dřevěných či kamenných schodech, žebřících apod.

Svým pomalejším tempem ji ale rozhodně zvládnou i mladší děti nebo senioři. Pokud je možné, cestu zde si naplánujte v době, kdy je sucho, tj. ne po deštích, protože schůdky budou klouzat méně a cesta tudíž bude příjemnější. Je třeba počítat s platbou za vstup do této soutěsky, který je vzdálen nejvíce patnáct minut od parkoviště ve Spital am Pyhrn.
 
ü  Dalším významným turistickým místem je zajímavý vodopád Stromboding. Stromboding Wasserfall, který najdeme na řece Steyr, stojí rozhodně za návštěvu, zvláště, pohybujeme se v okolí městečka Hinterstoder- cca 3km. Jedenáct metrů vysoký vodopád nás jistě překvapí svou silou, která se projevuje nejen vizuálně, ale i naše uši si díky obrovskému hukotu uvědomí, s čím mají tu čest. Čistá ledová voda tu stéká buď jedním, nebo dvěma proudy kolem skály uprostřed vodopádu a poskytuje nám tu opravdu nádherný pohled.