Domů » Příroda dává zadarmo

Příroda dává zadarmo

  • od

Příroda kolem nás nám nabízí řadu svých produktů, které člověk odjakživa uměl využívat. Neumíme vyrobit med jako včely, ale umíme zavařovat, sušit, mrazit, zkrátka umíme zpracovávat vše, co v přírodě vyroste. Můžeme sbírat květy i plody, ale i kořeny a vyrábět sirupy, marmelády, ale i masti nebo tinktury. Zkušenosti za nás získaly už dávno naše prababičky a v dnešní době stačí pokoukat na internetu a najdete mnoho receptů, které stojí za vyzkoušení. Příroda je ale také velkou lékárnou a léčba přírodními produkty opět získává na popularitě. Je velkou škodou, že jsme uvěřili farmaceutickým společnostem a nahrazujeme přírodní léčbu za synteticky vyráběné léky. Ano, přírodní léčba někdy může trvat déle, ale za to nebude mít vedlejší účinky.

pampeliška

Jedním z léčebných produktů, které si můžete snadno vyrobit doma sami, jsou nejrůznější sirupy. Nemusí jít jen přímo o léčivé sirupy, ale např. ze sirupu z bezových květů vyrobíte v horkém létě příjemný osvěžující nápoj, stačí zalít ledovou vodou a přidat třeba mátu.

Nejběžnějším sirupem, co se vstupní rostliny týká je sirup z pampelišek https://eshop.koldokol.cz/pampeliskove/. Pampelišek roste kolem nás hromada, je to v podstatě plevel, ale určitě nebudeme sbírat pampelišky kolem cesty, ale najdeme si louku někde mimo město, čímž to spojíme s příjemnou procházkou.

sirupy

Vyrobit si sirup, který nám v zimě pomůže s bojem s nachlazením a pomůže nám na bolest v krku, nebo si vyrobit sirup, z kterého si vyrobíte letní osvěžující drink, to není žádný velký problém, potřebujete jen vyjít za město, natrhat si pár bylinek a svařit je s cukrem, dokud nevnikne hustý sirup. Jednoduché, efektivní a praktické. Příroda dává zadarmo a člověk by měl těchto plodů využívat. Není nad to uvařit si v zimě horký čaj a dát si do něj lžičku sirupu z voňavé lípy nebo květu černého bezu.