Domů » Připravte se už teď!

Připravte se už teď!

  • od

Někomu by mohlo připadat přehnané začít řešit nákup vánočních dárků už v létě. Ale věřte, že pokud začnete dárky kupovat s předstihem, v době předvánočního shonu a adventu si za to poděkujete. Nevím, jak vy, ale já jakožto pracující žena od rodiny si advent nijak neužívám, jelikož toho mám nad hlavu. Moje jediná záchrana je ta, že dárky nakupuji během celého roku.
dárky s mašličkama.jpg

Jak se tedy během adventu nezbláznit a užít si předvánoční pohodu, co to jen jde?

1/ Dárky kupujte během celého roku, jelikož různý sortiment se dá v průběhu roku koupit za výhodné ceny . Zejména využijte letních výprodejů, kdy pořídíte třeba parádní designové kousky za méně než poloviční cenu. Pokud nevíte, co komu koupit, tak pozorujte své okolí, vnímejte poznámky o tužbách a přáních, veďte si seznam a vše si tam zapisujte. Pak už můžete nakupovat podle seznamu. Abyste ušetřili nejen peníze, ale i čas, objednávejte přes e-shopy. Vyhnete se i předvánočním zpožděním v doručování a frontám na poště. Na pořízení dárků si dejte termín do konce listopadu.
dárky pod stromkem.jpg

2/ Dárky balte ihned, jak je koupíte nebo si dejte závazný termín do konce listopadu. V prosinci pak dokoupíte už jen případné drobnosti a speciální přání, která projeví Vaše děti atd.

3/ Omezte počet druhů cukroví, které budete péct. Upečte jen ty nejoblíbenější druhy, vše jen z poloviční dávky. Ušetříte čas a potom i snězené kalorie.

4/ Rozplánujte si vánoční úklid do celého prosince a zaúkolujte i členy rodiny. Těsně před Vánoci pak uděláte jen zběžný úklid, který Vám zabere hodinku.
vánoční bonus.jpg

5/ Nákup stromku, kapra a potravin na dobu vánočních svátků určitě zvládne i některý člen rodiny, napíšete-li přesný seznam, co koupit.

Jste-li k takovému předčasnému nakupování dárků skeptičtí, zkuste to. Za zkoušku nic nedáte a až pak bude Vaše okolí nervózní z návštěvy přelidněného obchodního centra, bez nápadu, jaké vánoční dárky pořídit, Vy si budeme moci v klidu uvařit a vypít kávu a u ní se třeba podívat na nějaký vánoční film.