Domů » Pivní koupele…

Pivní koupele…

  • od

Kdo by nemiloval pivo? Jedná se o lahodný mok, který má své fanoušky. Víte ale o tom, že se v pivu můžete také koupat? Pivní koupele jsou stále oblíbenější lázeňskou procedurou, kterou si zamilovalo mnoho z nás. A ti, co ji dosud nevyzkoušeli, by tak měli brzy učinit.
pivní sud
Pivní lázně jsou však moderní procedurou, která vznikla až na konci 20. stol. Za tak krátkou dobu se však stala velice oblíbenou procedurou, která se rozvíjí po celém světě. První pivní lázně v České republice byly otevřeny teprve v roce 2006, což není zas tak dávno. Rozvoji pivních lázní pomáhá především rozvoj malých pivovarů, které jsou v současné době velice populární. Malých pivovarů neustále přibývá a nebývá výjimkou, když si právě takový malý pivovar otevře rovněž pivní lázně.

Pivní koupel pomáhá stimulovat krevní oběh, rovněž působí příznivě na cévní soustavu. Snad jako v každé koupeli, i zde dochází k příjemnému uvolnění svalů, díky horké vodě vede také k prohřátí kloubů a pokožky. Pivovarské kvasnice i chmel jsou výbornými prostředky v boji proti akné, ekzémům a celulitidě. Jde o to, že tyto kvasnice obsahují řadu vitamínů. Kůži přinášejí tyto vitamíny naprosté blaho, protože pokožku zvláčňují a vyživují. Pivní kvasnice a chmel se však mohou namíchat s různými bylinkami, které dodají lázním zase něco výjimečného. Bylinky totiž uklidňují naši mysl a odbourávají stres.

Pivní lázeň se může provozovat i ve formě perličkové koupele. Koupel může probíhat v různých typech van – mohou být nabízeny v dřevěných, ocelových či běžných koupelnových vanách. Koupel by měla trvat alespoň 20 minut, voda by měla mít příjemnou teplotu. Nejlepší je teplota okolo 34 °C. Během koupele je většinou podáváno pivo, abyste nezapomněli dodržovat pitný režim. Tím pádem léčíte své tělo zvenčí i zevnitř. Ač je pivo alkohol, v mírné konzumaci má pozitivní vliv především na naši trávící soustavu. Po koupeli by měl následovat odpočinek, během kterého necháte doznívat účinky této procedury.
pivní sklo
Vidíte, i taková pivní koupel může být přijatelným způsobem pro odreagování těla a mysli. Vyzkoušejte to a sami se přesvědčte!