Domů » Pít nebo jet vozem?

Pít nebo jet vozem?

  • od

Víte, jak to chodí. Nejlepší večírky jsou ty, které jsou trochu neplánované, které vznikají improvizovaně, nebo takové, na které jste původně vůbec nezamýšleli jít. Někdy se stane, že sice plánujete jít na večírek, ale s vědomím, že jste vozem a proto nehodláte pít. Jenomže takzvaně na Vás přijde slina a Vy zjistíte, že byste jednoho, dva tři panáčky docela snesl.
Mít auto je zkrátka v určitých situacích velmi svazující.

Když například jedou na nějakou party manželé, obvykle diskutují o tom, kdo bude pít a kdo bude řídit. Obvykle samozřejmě řídí ten, kdo alkoholu holduje podstatně méně a je to obvykle (samozřejmě ne vždy) žena.

Jet autobusem je často mimo velká města nereálné, protože spoje nejsou vyhovující a taxi tam i zpět rozhodně není levnou záležitostí. Taxi zpět by se možná hodilo, jenomže to by znamenalo auto zaparkovat na nějakém neznámém místě, což znamená nemalé ohrožení a druhý den se pak pro něj pracně dopravit po vlastní ose. Je to prostě složité. Mnoho lidí dokáže být v tomto ohledu také nezodpovědných a řídí vůz i přesto, že pili alkohol. Přijít dočasně o řidičský průkaz je v tomto případě to nejmenší zlo.
 

Drink taxi

Ale co třeba naučit se využítat služeb Drink taxi? Princip je jednoduchý. Na akci přijedete svým autem. Zpět si zavoláte speciální drink taxi, kdy taxi Vás odveze domů a druhý řidič pak odřídí Váš vůz. Cena je jen o něco málo vyšší než u běžného taxíku, rozhodně Vás to vyjde levněji než taxi tam i zpět. Tyto služby fungují už řadu let a celá řada lidí se je naučila hojně využívat.

Nicméně někteří lidé o nich zatím nevědí, což je rozhodně škoda. Tyto služby fungují 24 hodin každý den. Rozhodně je na místě mít uložený v mobilu kontakt na Drink taxi. Oslava je od slovesa slavit a to znamená, že je vhodné dát si trochu do nosu. Na druhou stranu určitě nechcete nikoho ohrozit ani přijít o řidičský průkaz. Proto volte moudrá řešení.