Domů » Patří na svatbu zábava?

Patří na svatbu zábava?

  • od

Někteří lidé by vám asi hned odpověděli, že svatba je posvátný akt, který si vyžaduje úctu, dekor, vážnou tvář. Aniž bychom se jich chtěli jakkoli dotknout, můžeme s radostí konstatovat, že takových lidí je naštěstí velmi málo.

Svatba, jako jedna velká zábava, je zakořeněna hluboko v minulých generacích. Bohužel jde i o zábavu v podobě velkého množství alkoholu a následného dělání věcí, kterých pak třeba lidé litují. O nich ale řeč nebude.
svatební ulička

·        Jak se dá kulturně bavit na svatbě.

Jak jistě všichni víme, motivace je velmi důležitá. Svatba není výjimkou. Asi se ptáte, k čemu je na svatbách potřebná motivace, přitom odpověď je velmi jednoduchá, právě k již zmíněné zábavě. Když totiž motivujete hosty k nějaké hře a jako výhru jim slíbíte tanec s krásnou nevěstou, uvidíte, kolik se jich do hry zapojí.
oslava manželství

·        Poznávání

Podle zábavy, do které jsou primárně vtaženi i novomanželé, se velmi dobře pozná, jak dobře se vlastně znají. Někteří hosté je třeba na svatbě vidí poprvé a udělají si tak perfektní obrázek. Ale zábava na svatbách je vlastně i taková tradice.

Věřilo se a někdy ještě věří, že pokud novomanžele na svatbě různými hrami dostatečně potrápíte, zlým duchům se jim zželí a nechají je na pokoji. Ze stejného důvodu také na svatbách auta troubí, aby odehnaly zlé nadpřirozené bytosti.

·        Tradiční zábava

Asi nejznámější zábavou je házení květiny nevěsty. To se všechny přítomné dívky a ženy postaví do hloučku, nevěsta zaujme pozici před nimi a hodí svou svatební květinou za sebe. Která ji chytne, do roka se vdá. Další, tentokrát pro muže je sundávání podvazku.

Ženichovi se sváží ruce a musí nevěstě za takto ztížených podmínek, sundat nevěstě podvazek. Ten pak hodí směrem k mužům, kteří se také postaví na jedno místo. Který podvazek chytí, do roka se vdá.

Samozřejmě, že dalších možných zábav je spousta. Stačí si jen vybrat tu, která se k vám nejlépe hodí a která vás bude bavit. Protože takové sundávání podvazku by se každému líbit nemuselo. Každopádně se na svatbách bavte a buďte šťastni.