Patří na svatbu zábava?

Někteří lidé by vám asi hned odpověděli, že svatba je posvátný akt, který si vyžaduje úctu, dekor, vážnou tvář. Aniž bychom se jich chtěli jakkoli dotknout, můžeme s radostí konstatovat, že takových lidí je naštěstí velmi málo.

Svatba, jako jedna velká zábava, je zakořeněna hluboko v minulých generacích. Bohužel jde i o zábavu v podobě velkého množství alkoholu a následného dělání věcí, kterých pak třeba lidé litují. O nich ale řeč nebude.
svatební ulička

·        Jak se dá kulturně bavit na svatbě.

Jak jistě všichni víme, motivace je velmi důležitá. Svatba není výjimkou. Asi se ptáte, k čemu je na svatbách potřebná motivace, přitom odpověď je velmi jednoduchá, právě k již zmíněné zábavě. Když totiž motivujete hosty k nějaké hře a jako výhru jim slíbíte tanec s krásnou nevěstou, uvidíte, kolik se jich do hry zapojí.
oslava manželství

·        Poznávání

Podle zábavy, do které jsou primárně vtaženi i novomanželé, se velmi dobře pozná, jak dobře se vlastně znají. Někteří hosté je třeba na svatbě vidí poprvé a udělají si tak perfektní obrázek. Ale zábava na svatbách je vlastně i taková tradice.

Věřilo se a někdy ještě věří, že pokud novomanžele na svatbě různými hrami dostatečně potrápíte, zlým duchům se jim zželí a nechají je na pokoji. Ze stejného důvodu také na svatbách auta troubí, aby odehnaly zlé nadpřirozené bytosti.

·        Tradiční zábava

Asi nejznámější zábavou je házení květiny nevěsty. To se všechny přítomné dívky a ženy postaví do hloučku, nevěsta zaujme pozici před nimi a hodí svou svatební květinou za sebe. Která ji chytne, do roka se vdá. Další, tentokrát pro muže je sundávání podvazku.

Ženichovi se sváží ruce a musí nevěstě za takto ztížených podmínek, sundat nevěstě podvazek. Ten pak hodí směrem k mužům, kteří se také postaví na jedno místo. Který podvazek chytí, do roka se vdá.

Samozřejmě, že dalších možných zábav je spousta. Stačí si jen vybrat tu, která se k vám nejlépe hodí a která vás bude bavit. Protože takové sundávání podvazku by se každému líbit nemuselo. Každopádně se na svatbách bavte a buďte šťastni.