Domů » Odškodnění po dopravní nehodě

Odškodnění po dopravní nehodě

  • od

Jen málokdo ví, že ti řidiči, kteří za danou nehodu na silnici nemohou, mají nárok na odškodnění, které jim právem náleží. Na odškodnění má nárok dokonce i spolujezdec řidiče, kterému se při havárii stalo nějaké zranění.
Na samém začátku je důležité, aby se k dopravní nehodě zavolala policie. Pokud jste se věnovali příbuzným a nevíte, zda už policie byla zavolána, raději se s ní zkontaktujte.
Vzniklé zranění je potřeba policii dohlásit. Musí být ale prokázáno, že ke zranění došlo právě při dopravní nehodě.

dopravní nehoda

Odškodnění po dopravní nehodě je uplatňováno u pojišťovny viníka. Může to být v rámci trestního řízení nebo v rámci občanskoprávního sporu. Pokud se odškodnění bude řešit právní cestou, je potřeba, aby byla uplatněna alespoň část nároků dříve, než spor začne.
Jestliže spor není o zavinění, je mnohem lepší řešit nároky poškození přímo s tou pojišťovnou, u které je vozidlo pojištěno.
Aby nedošlo k žádnému problému s odškodněním, je vhodné obrátit se na odborníky, kteří této problematice opravdu rozumí. Mnohdy vám s řešením dokážou velmi pomoci.
Jestliže se jedná o nehodu, kterou způsobili například vaši kamarádi nebo příbuzní, pak určitě není v zájmu potrestání. I v těchto situacích je ale možné získat maximální odškodnění.

V České republice se v minulém roce řešilo více než 104 000 dopravních nehod.
Dopravní nehoda je opravdu stresujícím zážitkem a to hlavně tehdy, pokud dojde k úmrtí.

hořící auto

Je třeba si uvědomit, že po dopravní nehodě je opravdu možné získat mnohem více, než jen úhradu na opravy vozidla.
Pokud patříte mezi poškozené, právě kvůli tomu, že se neobrátíte na pomoc odborníků, přicházíte o velké peníze, na které máte nárok, aby usnadnily léčbu a navrátily vás do běžného života.
Je dobré si zapamatovat, že po nehodě je potřeba vše zdokumentovat. Vyplatí se mít i svědky, kteří mohou vše potvrdit. Pokud je to nutné, je třeba kromě policie přivolat i záchrannou službu.
Všechny dokumenty, které souvisí s nehodou, je potřeba důkladně uschovat. Může se jednat například o výdaje navíc za léky, rehabilitace apod. Pokud vás potkají trvalé následky, je potřeba zhodnotit, jak vás ovlivňují v běžném životě.