Domů » Obklady z umělého kamene vaši kuchyni posunou o úroveň výše

Obklady z umělého kamene vaši kuchyni posunou o úroveň výše

  • od

Jestliže chystáte rekonstrukci své stávající kuchyně anebo si budete zařizovat úplně novou, tak jí neváhejte vtisknout punc luxusu a vybavit ji nejen krásnou, ale také praktickou ozdobou – kamenem. Ať už přírodní anebo umělý, tak kámen vám v interiéru vždy skvěle poslouží. Může vám nabídnout mnohé skvělé vlastnosti a prvotřídní kvalitu, na kterou je ještě navíc i pěkný pohled. Obklady z umělého kamene anebo i z toho přírodního můžete využít na mnoha místech ve svém bytě, záleží jen na vás, kde se vám to bude nejvíce hodit. Kamenem můžete obložit schody, podlahu, celou koupelnu, vytvořit z něj záda kuchyně anebo třeba pracovní desku. Oblíbené jsou také barové stolky a ještě jiné praktické vybavení bytu.

mramor

Jistě vás nyní velmi zajímá, jaký je rozdíl mezi přírodním a umělým kamenem, a který je pro použití i interiéru vhodnější:
Jak přírodní, tak umělý kámen vás v interiéru nezklame. Pokud jde o kámen přírodní, tak lidé volí nejčastěji mezi žulou a mramorem. A zatímco mramor se bude skvěle vyjímat například v koupelně tak pokud jde o kuchyni, mnohem lépe v ní uplatníte žulu. Nicméně rizikovou vlastností přírodního kamene je jistě jeho přirozená pórovitost, která způsobuje, že může přejímat cizí barvy a pachy. Hůře snáší také prudké změny teploty.

textura bílá

Takové problémy vás ovšem v kuchyni omezovat nebudou, pokud pro zhotovení pracovní kuchyňské desky zvolíte umělý kámen, konkrétně kámen technický. Ten je vyroben s pomocí moderních postupů a unikátních technologií a tvoří jej z více než devadesáti procent kámen přírodní. Díky modernímu zpracování je technický kámen maximálně odolný a nerozhází jej ani řezání bez dřevěného prkénka přímo na pracovní desce anebo odkládání rozpálených pekáčů.
Ať už si však zvolíte libovolný ze zmíněných materiálů, tak je jisté, že žádný z nich vás nezklame. Všechny jsou krásné na pohled, přičemž můžete vybírat z celé řady populárních barev a odstínů.