Domů » Nejvýznamnější řecké ostrovy

Nejvýznamnější řecké ostrovy

  • od


Řecko je zemí s bohatou historií, specifickou kulturou a příjemnými obyvateli. Zároveň leží při pobřeží Ionského, Krétského a Egejského moře. Především v posledním zmíněném se nachází stovky ostrovů. Vzhledem k tomu je jednou z nejvyhledávanějších turistických destinací. A ostrovy jsou zaručeně nejvíc v kurzu. Na který z nich se ale vydat?
kostel na santorini

Santorini

Santorini je symbolem luxusu. Jeho až kýčovitá architektura, typická modrými střechami na bílých domech, dýchá atmosférou klidné dovolené. Jenže pokud se sem toužíte vydat, připravte na to dobře svou peněženku, neboť tuto krásu již pohltil cestovní ruch a z dříve poklidného ostrůvku vytvořil luxusní destinaci.

Rhodos

Nejvýchodnější z řeckých ostrovů se nachází na jih od pobřeží Turecka. Je to místo dvou tváří, respektive pobřeží. Zatímco východní břehy jsou omývány klidnou vodou, zdejší pláže jsou písečné, pozvolné a plné turistů, západní část je divoká, nespoutaná. Často zde duje silný vítr, který rozbouří Egejské moře a milovníci válení na pláži a plavání v moři zde nejspíše utrpí mírné zklamání. Hlavním město leží na severu a stojí za prohlídku. Přestože jej již nespatříte, stál zde jeden z divů světa – Kolos rhodský.
sandy beach

Kréta

Další bájné místo řeckých dějin, které je spojeno se slavným labyrintem a Minotaurem.  Turisticky je exponováno především severní pobřeží, které má zároveň co nabídnout i mladým lidem, kteří se na Krétu vydají „pařit“. Hlavním městem největšího řeckého ostrova je město Iraklion, velkým centrem je také historická Chaina. Kréta je patrně nejlepším místem pro vaši řeckou dovolenou v poměru cena/výkon.

Kos

Tento kus pevniny leží nedaleko tureckých břehů. V posledních letech zažilo toto velmi oblíbené, levné místo úbytek turistů, neboť přes něj vedla jedna z hlavních tras migrantského proudu ze Sýrie. Nyní ale již nic nebrání klidnému prožití letních radovánek. Kos je vybaven asi největším počtem hotelů různých kategorií.