Domů » Návštěvnost je třeba

Návštěvnost je třeba

  • od

Jestli mají internetové stránky něco společného s lidmi, pak je to třeba i to, že ani na samém počátku své existence nemají jednu a tutéž startovní čáru. Některé jsou na tom už i v onom okamžiku lépe, jiné hůře. A jak čas běží, rozdíly se nejednou zvětšují a zvětšují. Jedna stránka si tak získá srdce početných návštěvníků, zatímco té druhé pšenka nekvete a tato v nejlepším případě paběrkuje a je ráda za každé své otevření kýmkoliv.internet grafika.jpg
Ovšem nemusí tomu tak být navždy. Díky možnosti optimalizace pro internetové vyhledávače se může i ta nejzastrčenější internetová stránka dostat klidně až na samý vrchol nebo alespoň mezi hrstku těch nejvyvolenějších. A to naprosto férově.
Zmíněná optimalizace totiž může učinit takovou stránku daleko atraktivnější pro zmíněné vyhledávače a ty ji na oplátku mohou posunout tam, kde hledá veřejnost to, co je jí zapotřebí, nejčastěji. A stačí k tomu pouhých několik počinů:

  • Zkontrolování dokonalosti takového optimalizovaného webu a případné odstranění toho, co by se tam vyhledávačům nemuselo zrovna líbit.
  • Vybrání těch nejoptimálnějších klíčových slov, jež se těší na internetu největšímu zájmu publika.
  • Takzvaná linkbuilding strategie, jejímž úkolem je přivést na tuto stránku pomocí zpětných odkazů návštěvníky z jiných webů.
  • Napsání dostatečného počtu náležitě kvalitních článků a dalších textů, majících za úkol návštěvníky přilákat, zaujmout a už nepustit. V přeneseném smyslu toho slova, pochopitelně.
  • Reklamní akce a propagace všude tam, kde to má smysl.

nakreslený počítač.png
Kdo si toto zde právě zmíněné nechá udělat od profesionálů, může si být jist tím, že jeho prezentace zaboduje. Že se jí rapidně zvýší sledovanost a ruku v ruce s ní přijde i splnění toho, co se od té které stránky očekává. Tedy třeba propagace, předávání informací, koupě a prodeje, nabídky a poptávky jakéhokoliv druhu,…
A co by si mohl člověk přát víc, že? Zejména pokud to zpočátku vypadalo, že po této po optimalizaci úspěšné stránce ani pes neštěkne.