Domů » Na řízení zapomeňte

Na řízení zapomeňte

  • od


Když někdo někde popije a pak si uvědomí, že měl v úmyslu odsud odjet vlastním vozem, který na něj čeká někde před domem, má v podstatě na vybranou ze dvou variant, jak učinit. Může jízdu oželet, nebo porušit zákon.
Není jiné cesty. A pokud to člověku myslí, chápe důvody a rozhodne se správně. Tedy nechá auto na místě, a pokud už se odsud vzdálí, pak po svých, taxíkem nebo veřejnou dopravou. Což je chvályhodné.taxi na ulici
Jenže nejednou je nutkání nebo přímo tlak na dotyčného příliš velký a charakter alkoholem příliš otupělý. A tento prostě musí s autem odjet, stůj co stůj.
A co teď? Teď už existuje vlastně jenom jedno jediné řešení, které nevede ani za mříže, ani na záchytku, ani na krchov. A tím řešením je drink and drive Praha. Služba zaměřující se právě na takovéto lidi.
Když někdo potřebuje odjet se svým vozem, ale má onen neblahý alkohol v krvi, má vždy možnost zavolat si sem na dispečink. A má vyhráno. Protože od toho jsou dotyční tady.
V dohodnutý čas se na dohodnuté místo dostaví hned dva řidiči ve firemním voze. Jeden přestoupí do klientova auta a odveze toto i se zákazníkem tam, kam je toho zapotřebí, a druhý svého kolegu poté firemním autem opět vyzvedne a odveze zpět.provoz na ulici
Jak prosté! A přitom jak účinné! Člověk se dostane kdykoliv a v jakkoliv podnapilém stavu bezpečně i se svým vozem tam, kam je třeba, a to aniž by kohokoliv nebo cokoliv ohrozil, aniž by se dostal do křížku se zákonem.
A jak jistě logicky usoudíte, je to to nejlepší možné řešení. Protože je vše tak, jak to má být, nic se nemůže stát. Všichni mohou být spokojeni.
Tedy snad jedině s výjimkou funebráků, kteří přišli o kšeft, jak by mohl dodat cynik. Ovšem tento by se pochopitelně mýlil. Protože tito se nakonec stejně dočkají, na každého jednou dojde. Ale nemusí tomu tak být předčasně kvůli tomu, že někdo nezodpovědný usedl za volant pod vlivem.