Domů » Mějte úsměv jako z časopisu!

Mějte úsměv jako z časopisu!

  • od

Kdo z nás by si nepřál mít krásné a rovné zuby. Nicméně někteří z nás neměli to štěstí a nenarodili se s nimi. Naštěstí chrup patří k částem těla, se kterými můžete něco dělat po celou dobu vašeho života. Jestliže jste se tedy rozhodli pro rovnátka, nezáleží na tom, zda vám je sedm, dvacet sedm nebo sedmdesát. Jestliže si najdete správného doktora, výsledek může být vždy dokonalý.
žena s rovnými zuby
Jedni z nejlepších odborníků na ortodoncii naleznete v Praze v ordinaci PetrOrtho s.r.o.. Na jejich informační leták se můžete podívat zde .
Vždy když se rozhodnete pro tento typ léčby, doktor vám na první schůzce řekne vaší diagnózu. Kvalitního ortodontisty poznáte tak, že vám vždy přesně řekne vaše možnosti a cenovou náročnost. V průběhu léčby by vás tak neměly překvapit žádné další finanční výdaje.
V zásadě máte dvě možnosti, jakými můžete své zuby srovnat. První z nich jsou rovnátka snímatelní. Druhá varianta jsou pak rovnátka na pevno.
Snímací rovnátka jsou používána především u dětí, malých vad, nebo k udržení srovnaného chrupu po léčbě rovnátek na pevno. Výhoda tohoto typu je v tom, že rovnátka můžete vždy sundat. Nevýhoda je pak ta, že celá léčba může trvat mnohonásobně déle. Plusový bod tenhle způsob rovnání zubů dostává i za snadnou hygienu.
usmívající se ženy
Rovnátka na pevno zná asi každý. Jedná se o nevzhledné zámečky, které jsou přilepeny na zubech. Pokud se vám to zdá jako odstrašující varianta, nemusíte se bát. V současné době již existují i takové léčebné metody, u kterých nikdo nepozná, že nějaké rovnátka napevno nosíte – nebudou vůbec vidět. Nicméně za tuhle „neviditelnou“ variantu si budete muset připlatit. Ovšem velkou výhodou je rychlost rovnání zubů.
To jaká varianta je pro vás nejlepší vám určí doktor na míru. Pro ideální výsledek byste se vždy měli řídit jeho radami.