Domů » Máte záznam v registru? Ani to nemusí při žádosti o úvěr vadit!

Máte záznam v registru? Ani to nemusí při žádosti o úvěr vadit!

  • od

Jestliže se zajímáte o nebankovní hypotéku bez registru, tak je to jistě z toho důvodu, že vás trápí záznam v bankovním či v nebankovním registru. A zdaleka v tom nejste sami, neboť se jedná o společný problém celé řady lidí. Je to dáno především tím, že získat záznam v registru není žádná velká práce a nemusíte kvůli tomu podniknout nic speciálního – bohatě postačí, když se zpozdí vaše platba za energie anebo třeba za sociální a zdravotní pojištění a záznam je hned na světě. Je tu, ale tak snadno se jej nezbavíte.

platební karta

Jeho smazání může trvat až několik let, a do té doby máte dveře ve všech klasických bankovních domech zavřené a žádný bankovní úředník nebude ochotný s vámi diskutovat o výši vaší půjčky. Dokud máte záznam v registru, tak pro banky neexistujete, s tím byste měli počítat. Proto pokud nezbytně potřebujete peníze, tak není divu, když zuřivě hledáte nějakou hypotéku bez registru, protože tento mylně zažitý název sám od sebe napovídá, že jde o půjčku, kde váš záznam nikoho zajímat nebude. Jenže to je jeden velký omyl, takové půjčky dnes už neexistují. Takže ať už zamíříte naprosto kamkoli, tak o váš záznam se budou všichni zajímat, ale rozdíl bude v tom, jak s takovou zjištěnou informací poskytovatelé půjček naloží.

bankovky

Co se bude dít poté, co dorazíte do banky, jsme si už výše popsali. Zbývá tedy dodat, jak se k takové skutečnosti postaví pracovníci nebankovních subjektů. Tady můžete očekávat veskrze vstřícný přístup, který bude odvislý od toho, jak významný váš záznam v registru bude. Samozřejmě se můžete dostat do situace, kdy vám ani zde nikdo nepůjčí, ovšem ve většině případů bude hypotéka bez registru tím pravým řešením pro vás. Konkrétně to znamená, že pokud prokážete, že své závazky budete schopni bez potíží plnit, tak můžete mít brzy doma půjčku s o něco vyšším úrokem než v případě žadatelů, které žádný záznam v registru netrápí.