Domů » Mají sekční garážová vrata ceník skutečně výhodný?

Mají sekční garážová vrata ceník skutečně výhodný?

  • od

Není žádných pochyb o tom, co je hlavním účelem garáže. Je to ochrana automobilu před jakýmikoliv vnějšími vlivy, ať už se jedná o počasí, zvířata, vandaly či dokonce zloděje. To oceníme zvláště v případě, že máme dražší či vzácnější vůz. Ale i majitelé těch nejobyčejnějších typů jistě ocení fakt, že garážování prodlouží autu životnost i o několik let.

externí patrové garáže

Je tedy jasné, že je potřeba garáž důkladně zabezpečit. Koneckonců, kdyby byla otevřená, svou funkci by rozhodně plnit nemohla. K tomuto účelu samozřejmě mimo jiné slouží i vrata. Ta mohou být z nejrůznějších materiálů, ač nejpopulárnějšími jsou plech a dřevo, i když v posledních letech se začíná prosazovat i speciální plast.

Jistě bychom si po přečtení výše uvedeného mohli myslet, že je nejlepší pořídit si ten nejmodernější systém. Zde však musíme uvažovat ještě jeden faktor: cenu. Například pro sekční garážová vrata ceník není zrovna nejlevnější. Je to samozřejmě dáno několika faktory.

Tím prvním je náročnost výroby celého zařízení. Je totiž zkonstruováno na podobném principu jako rolety, z navzájem spojených částí, přičemž každá z nich je samostatně pohyblivá. Jejich výroba tedy vyžaduje speciální technologii a nástroje, což není zrovna levné.

Dále tu máme fakt, že musíme připočítat i cenu montáže. Ta musí být provedena odbornou firmou a rozhodně není hotová za hodinu. A pracovníci to nebudou dělat zadarmo. To však znamená další náklady pro prodejce.

Avšak všechny firmy chtějí dosáhnout zisku. To platí i pro tyto. Proto zákazník zaplatí za vrata i za jejich montáž více, než jsou skutečné náklady. Je to samozřejmě pochopitelné, a je to naprosto běžná praxe. Bohužel pro zákazníka to zvyšuje již tak dost velkou cenu.

externí garáž z vnitřku

A toto byl jen jeden z příkladů. Podobnou úvahou je nutné se řídit u všech garážových vrat. Proto se před pořízením skutečně pořádně rozmyslete, abyste našli řešení, které je pro vás skutečně výhodné.