Domů » Lido degli Estensi – nádherné italské letovisko

Lido degli Estensi – nádherné italské letovisko

  • od

Lido degli Estensi je letovisko nacházející se na břehu Jaderského moře v Itálii. Letovisko leží asi 120 km od jižně od Benátek a 40 km severně od Ravenny. Je součástí tzv. Lido di Comacchio, což jsou letoviska spravovaná městem Comacchio. Jedná se o výstavní letovisko, které je přidružené k Portu Garibaldi, s nimiž je spojeno mostem.
jaderské moře
Návštěvníky jistě okouzlí půvabné čisté pláže s jemným zlatavým pískem, které jsou dostatečně široké a umožňují mírný vstup do moře, tudíž je lokalita vhodná také pro rodiny s dětmi. Pláže navíc nabízejí různé atrakce, dětské či sportovní hřiště. Letovisko nabízí také moderní přístav Marina Estensi, který je určený spíše pro menší turistické lodě.
Honosným dojmem působí kolonáda lemovaná těmi nejluxusnějšími hotely a obchodu. Vstup na kolonádu je umožněn skrz krásnou vstupní bránu a uprostřed kolonády se nachází altán s obelisky. Konec kolonády vás přivede do nádherného rozlehlého parku, kde je tvořeno vlastní centrum letoviska. Naleznete zde moderní architektonické zajímavosti v zeleni mohutných stromů.
vaření book cover
Nebudete ochuzeni ani o zábavu. Naleznete zde střediska zábavy, kultury či sportu. Nákupní maniaci ocení širokou škálu různých obchodů. Občerstvit se můžete v mnoha restauracích, pizzeriích či kavárnách. Jestliže jste milovníky sportu, můžete využít volejbalová hřiště či tenisové kurty, dráhy pro kolečkové brusle. Lákavě zní také škola plachtění a surfování. Po celou dobu dovolené však nemusíte zůstávat pouze v letovisku.
Mnozí z vás jistě ocení tipy na výlet do okolí.
·         Jo-Lido je vodní park nacházející se asi 3 km od letoviska, který nabízí spoustu tobogánů, bazénů či jiných vodních atrakcí, diskotéky, volejbal a mnoho dalších atrakcí.
·         Mirabilandiaje největší zábavní park v Itálii nacházející se asi 35 km od letoviska. Park je vhodný pro velké i malé návštěvníky, neboť nabízí velké množství atrakcí, živé představení, bary či restaurace a obchůdky.
·         Comacchioje historicky významné městečko nacházející se na laguně asi 5 km od letoviska, kde se nachází naleziště pocházející z dob Etrusků.
·         V blízkosti se nachází také delta řeky Pád, město Ravenna, které je 30 km od letoviska, ministr San Marino je 120 km od letoviska a Benátky nacházející se 100 km od letoviska.