Domů » Kdo by si rád nepoležel?

Kdo by si rád nepoležel?

  • od

Určitě každý z nás se alespoň někdy rád ocitne v poloze vleže. A to proto, že ač nejsme my lidé hadi, je docela dost činností, jež potřebujeme konat a pro něž je taková horizontální poloha ideální, ne-li přímo nezbytná.
Jen tak namátkou:vyřezávaná postel

  1. Oč lépe se spí vleže než v jakékoliv jiné poloze, že? I když někdo usne i v křesle u televize, ve vlaku nebo autobuse, není to přece jenom ono, člověk si tam tolik neodpočine a je z toho naopak nejednou celý polámaný.
  2. Milostné hrátky se rovněž dají praktikovat leckde, a to i vstoje, vkleče a podobně, ale vleže v posteli je to přece jenom příjemnější.
  3. Oč lépe se ‚hraje‘ třeba hokej, ležíme-li u něj na kanapi před obrazovkou, než když při něm ležíme s bruslemi na nohou na ledě!

Poloha vleže se prostě těší i u lidí nemalé popularitě. Ovšem i u ní platí jednak to, že by mělo být všeho jen s mírou, a jednak to, že není poležení jako poležení, protože i to, na čem líháme, sehrává svoji roli. A to nemalou, nezanedbatelnou.
Co byste si třeba vybrali vy, kdybyste si mohli vybrat mezi tvrdou a studenou zemí, kontejnerem na odpadky, lavičkou v parku, podlahou pod restauračním stolem nebo pohodlnou postelí? Myslím, že byste si vybrali postel, že? Stejně jako já a ostatní soudní lidé.
Jenže ouha! Ona totiž není dokonce ani postel jako postel. A tak se člověk nejednou musí kromě vsazení na postel rozhodnout v i otázce toho, jakou má tato být.
Jistě, každému může vyhovovat něco maličko jiného, někdo má radši postel takovou a někdo makovou, ale možná se shodneme, že tou nejlepší variantou jsou dvoulůžkové postele. A to z hned několika důvodů.ustlané letiště

  1. Člověk se tu nemusí tolik mačkat se svým druhem/svou družkou, což je v mládí sice příjemné, ale po dvaceti letech manželství už méně.
  2. Člověk tu má hodně prostoru, pokud žije sám, může se rozvalit jako král.
  3. Je tu menší pravděpodobnost, že kvůli divokému snu z takto široké postele spadneme.

A i zde je důvodů mnohem víc. Ale vyjmenovávat už je tu nebudu. To bych se pro samé psaní možná ani nedostal do postele své. A to by mi bylo vážně líto.