Domů » Je nutné opravdu vše léčit chemií?

Je nutné opravdu vše léčit chemií?

  • od

Nadcházející sychravé počasí přeje chřipkám a angínám, které však opravdu nemusíte vždy léčit prášky, naše babičky a prababičky se také léčily jiným způsobem, a to takovým, že si pomáhaly tím, co jim nabídla příroda.
platíčka léků
Zkuste to podle nich a poděkují Vám za to hlavně Vaše játra a ledviny, neboť veškeré chemické prášky procházejí přes tyto orgány a ve velkém nebo častém množství je mohou značně poškodit.
1/ Můžete si vyrobit například sirup z rýmovníku, ten se navíc dá užívat preventivně po celý rok, rostlina rýmovník se u nás rozmohla velmi rychle a nejspíš není domácnost, kde by ho nepěstovali, recept na sirup najdete na internetu snadno. Stejně Vám může pomoci, pokud si budete dávat listy rýmovníku (má velmi silné aroma) pod polštář, nebo si z listů můžete připravit inhalační lázeň.
naměřená horečka
2/ Další podobnou rostlinou je angínovník, ten u nás tolik známý není, ale přece jen se najde spousta lidí, kteří ho pěstují. Pokud ho doma nemáte, zkuste se zeptat přátel nebo kolegů, zda ho někdo doma nepěstuje, a nedal by Vám pár semínek. Stejně jako rýmovník se Vám i tato rostlina rozroste velmi rychle.
Co se týká mastí, sirupů apod. je ideální při výrobě smíchat rýmovník i angínovník smíchat dohromady a přidat další suroviny, bývá to zpravidla pomeranč, citron, cukr apod., ale každý si sirup připravuje s jinými přidanými surovinami.
3/ Naše babičky a prababičky také připravovaly při chřipce čaj z cibule, ten je úplně nejjednodušší, povaříte cibulové slupky, slijete a vypijete. Tento čaj by se pro léčebné účinky neměl sladit, ale z vlastní zkušenosti – malou lžičkou si přislaďte, pokud Vy sami ho dokážete vypít neslazený, přislazujte ho alespoň dětem. Je sice chuťově nepříjemný, ale při jednodenním popíjení budete mít po chřipce.
4/ Nejlepší je ovšem prevence, což znamená, připravit imunitu svého těla na přicházející sychravé počasí, a to tím, že budeme konzumovat dostatek ovoce a zeleniny, nejlépe v tepelně nezpracované formě, a budeme ho dostatek kupovat pro celou rodinu, zejména děti, vitamínové doplňky už Vám v začátku chřipky nepomohou.