Domů » Jak správně vybrat digestoř

Jak správně vybrat digestoř

  • od

Ty dnešní velmi moderní digestoře se dělají každé kuchyni na míru. Většinou dokáže zajíždět do pracovní desky kuchyňské linky, dokáží na sebe vzít podobu lampy, nebo třeba tvaru květů. Jsou samozřejmě tiché a sofistikované, takže je jde ovládat pomocí dálkového ovladače, ale dá se také propojit rekuperační jednotnou, nebo se nastavit do internetu věcí, případně zabudovat do tlačítek varné desky.
ovládání digestoře
Co všechno musíme vědět, než si pořídíme digestoř?

–          Jaký má výkon
–          Jakou prokazuje digestoř hlučnost
–          Z jakých materiálů je ustavená
–          Jaký obsahuje typ osvětlení
–          Jaká je nutná údržba a jak je náročná

Parametry
Tyto údaje rozhodují, jaký typ digestoře je třeba si pořídit. Avšak je to pouze základ, na který můžete stavět další funkce. Například dnešním moderním trendem jsou čisté linie a tvary. To znamená, že si klienti přejí, aby byla digestoř co nejméně nápadná, aby se dala skrýt do linky či zamaskovat, aby nerušila jednolitou linii moderní kuchyně. Nejjednodušší je zabudovat digestoř do linky, aby se v případě potřeby dala vysunout. Tato forma má také poměrně snadnou údržbu.

–          Žádný hluk
Ideální také je, aby digestoř byla co nejtišší. Zvlášť, pokud se jedná o novostavby, které jsou typické otevřeným prostorem, kde se před hlukem není kam schovat. Tyto stavby mají navíc často propojenou kuchyni a obývák, což má své výhody, když jde o kontakt se zbytkem rodiny, výhledem na celý prostor, nebo také mít všechno po ruce a všechno pod dohledem. Avšak nevýhodou je hluk a zápach. Proto musí být digestoř nejenom tichá, ale také výkonná.
skrytá digestoř
–          Chyby a nedostatky
Vždycky je lepší si digestoř koupit v kamenném obchodě, jelikož si ji zde můžete vyzkoušet. Zapnout ji, porovnat hlučnost s jinými značkami, ale také nalézt její nedostatky. Nezapomeňte také zkontrolovat délku potrubí a jeho průměr, aby do něj digestoř pasovala.