Domů » Jak si ohlídat techniku?

Jak si ohlídat techniku?

  • od


Pokud firma provozuje větší množství vozidel, respektive jiné mobilní techniky, jež se musí pohybovat z místa na místo a po většinu času je tedy mimo dohled majitele nebo jiné odpovědné osoby, je to dost velký problém. Protože je otázkou, co ona technika v době, kdy je mimo kontrolu, dělá, jak je s ní nakládáno.
Protože znáte to. Člověk je jenom člověk, zaměstnance nevyjímaje, a když má tento příležitost, proč by v nestřeženém okamžiku takovou techniku nezneužil ke svému prospěchu, že? Proč by si s její pomocí dejme tomu nepřivydělal nějakou tu korunu načerno, proč by si třeba nepřikradl? A pokud tu možnost nemá, proč by alespoň nezneužil možnosti a nepoflakoval se, jsa mimo dohled šéfů?

nehoda vozidla

A tak si zaměstnanci, jezdící firemními vozidly nebo používající dejme tomu stavební stroje, nejednou přilepšují na účet zaměstnavatele. Který o tom někdy nemá ani potuchy. A někdy má sice i dost nepříjemně zjevné potuchy, jenže jak to dotyčnému zaměstnanci dokázat, že? Když ho nikdo neviděl a ani nemohl vidět? Kde není žalobce, není ani soudce.
Ovšem možnost uhlídat ona vozidla i v takové situaci existuje. Takové sledování vozidel není vůbec nemožné.
Stačí si pořídit GPS satelitní sledování vozidel a strojů, tedy RMC systém, a rázem může k tomu oprávněná osoba kdykoliv a odkudkoliv zjistit, kdy, kde a jak jsou tato vozidla a zařízení používána.

moře aut

Tento systém totiž sbírá a vyhodnocuje provozní parametry a třeba i hospodaření s pohonnými hmotami a takto získané údaje odesílá na server, kde k nim má přístup každý, kdo má patřičné přihlašovací jméno a heslo.
Takže šéfovi klidně stačí sedět někde v kanceláři nebo kdekoliv jinde, kde je připojení na internet, a hned se mu všechno donese. Kdo kde nepracuje, i když by měl, kde jaká technika pracuje, ač by pracovat neměla nebo by tak měla činit na jiném místě, kde se ztrácejí pohonné hmoty z čerpací karty nebo přímo z nádrže, kde se sice dělá to, co se dělat má, ovšem třeba i ne zrovna efektivním způsobem.
Tento systém pak také poskytuje automatickou knihu jízd, upozorní na odcizení vozidla či stroje, eviduje docházku a šetří tak práci firemním úředníkům.
A je nasnadě, že se vyplácí. Protože kdo by šéfa okrádal, pokud je jasné, že se tento o každém prohřešku klidně i v témže okamžiku zaručeně dozví, že?