Domů » Jak šetřit prostor ve vašem domě

Jak šetřit prostor ve vašem domě

  • od

To, že máte malý dům, ještě neznamená, že musí být přeplněný nábytkem a věcmi, které se na tak malém prostoru už nemají kam vlézt. Není to pravda, chce to jenom trochu víc času a důkladně zapřemýšlet nad tím, jak se s touto situací, co nejefektivněji vypořádat. Zde je několik typů, které by mohly pomoci, pokud si už se svým bytem nevíte rady.
sousední domy

Maximálně využitý úložný prostor

Rozkládací postele a pohovky jsou spásou pro majitele menších bytů. Článek o sedačkách by vám mohl být inspirací. Skvělým nápadem je například skříň vestavěná pod schody. Stejně tak i umyvadlo. Pokud chcete ušetřit prostor, rozhodně kupte umyvadlo se skříňkou. Kupujte stoly se šuplíky nebo poličkou, kde lze vměstnat třeba časopisy, nebo stolní hry. Pokud bojujete se stísněností, zkuste zvolit otevřené skříně bez dveří nebo se sklem. Prostor také zvětší světlé barvy, zrcadlové plochy nebo obrazy.
prostorný obývák

Dejte to ke stropu

Nevejde se vám už nikam další skříň, ale já vám líto vyhodit všechny svoje drobnosti? Originálním nápadem je polička pod stropem nejlépe kolem dokola celé místnosti. Poslouží skvělé například, jako prostor pro knížky, nebo krabice s věcmi. Pokud řešíte problém s místem v jednopokojovém bytě, stejně skvělý nápad je umístit ke stropu i postel. Jednoduchou dřevěnou konstrukcí si můžete nechat zhotovit na míru, ale k dostání je i v obchodech s nábytkem. Pod postel si tak můžete umístit pohovku a hned máte o něco více místa.

Pořiďte si rozkládací nábytek

Mrzí vás, že si kvůli malému bytu nemůžete pořídit velký stůl, kde by se vešli všichni přátelé? Nemusíte se omezovat a jednoduše si kupte rozkládací. Tím nebudete muset smutnit, že k vám nemůže žádná návštěva, ale přitom se nebudete muset trápit s přeplněným prostorem. Rovněž můžete pořídit několik rozkládacích židlí, které jednoduše vytáhnete, když přijde návštěva a po zbytek času je můžete uschovat do skříně nebo spíže. Stejně tak i rozložitelná pohovka skvěle zastoupí postel.