Domů » Horská vesnička Kvilda

Horská vesnička Kvilda

  • od

O Kvildě
Kvilda je malebná vesnička v srdci Šumavy, o níž první zmínky pocházejí z 16. století. Jedná se o nejvýše položenou vesnici v celé České republice a podle toho jsou tu i teploty. I v létě se v některých místech přes noc naměří teplota kolem nuly. To ovšem nebrání sluníčku rozehřát krajinu přes den na krásné letní teploty. Malebný kostel sv. Štěpána má šindelovou střechu, což jistě zaujme každého návštěvníka.

Ubytování
Kvilda nabízí dostatečné ubytovací kapacity. Jsou zde hotely a penziony různých velikostí i různého stáří a úrovně. Je zde také dostatek ubytování v soukromí, pokud neholdujete hotelům. Místo je ovšem velice oblíbené a tak si svůj pobyt rezervujte včas, protože by se vám mohlo stát, že v termínu, který požadujete, nebude volno.

Služby
V obci najdete poštu hned u hlavní silnice, takže své pohledy z dovolené můžete poslat hned, jakmile půjdete od sjezdovky. Naproti jsou obchody se suvenýry, sportovní obchod a také obchod se smíšeným zbožím. Vedle pošty je umístěna půjčovna lyží. Mnoho restaurací, které zde jsou, se mohou pochlubit místními specialitami. Vyhlášená je také zdejší pekárna, kde si můžete zakoupit slané i sladké pečivo, vyhlášené koláče aj.
Možnosti výletů

zima
V zimě je zde během sezóny dostatek sněhu a na své si jistě přijdou milovníci běžek, protože zde jsou krásné běžkařské trasy. Hluboké smrkové lesy přímo vyzývají k tomu, abyste se jimi projeli, stejně jako po krásných dlouhých pláních. I sjezdové lyžování si zde užijete. Vlek, který je přímo na Kvildě, ocení jistě rodiče s dětmi a stejně tak i začátečníci.
léto

V létě odsud můžete podnikat mnohé pěší i cyklistické výlety do okolí. Nadchne vás jistě cesta k prameni Vltavy, která není delší, než 6 km a ujdou ji jistě i senioři. Dále třeba procházka podél řeky Vydry je vhodná pro malé děti, kočárky či seniory. Cyklistický výlet můžete podniknout třeba ke krásné Tříjezerní slati, která nabízí velice zvláštní atmosféru.