Domů » Elektrokolo již dávno není jen dopravním prostředkem

Elektrokolo již dávno není jen dopravním prostředkem

  • od

Myšlenka jízdního kola, které by bylo podpořeno malým elektromotorem, je poměrně stará věc. Již v minulém století byly pokusy o sestrojení něčeho podobného, avšak nejvíce se ujaly výrobky až v novém tisíciletí. Proč tomu tak je? Důvodů je několik, avšak tohle jsou ty nejznámější:

elektrokolo

  • Lidé jsou čím dál pohodlnější = To přitom neplatí jenom pro důchodce nebo obecně starší lidi, ale také pro osoby, které zkrátka chtějí pro sebe větší pohodlí a méně námahy.
  • Sportovně založení lidé, kterým chybí síly = Je mnoho osob, které by chtěly zdolávat nejrůznější stoupání, avšak jejich síly jim to neumožňují, a právě to je možné změnit s kvalitním bicyklem s přídavným pohonem.
  • Dostupný dopravní prostředek ideální do města = Bicykl je úžasný v tom, že pro svůj provoz potřebuje pouze lidskou energii a žádný benzín. To však s sebou přináší určitou námahu, kterou je možné eliminovat vhodnou podporou, kterou člověk dokáže ocenit především ve městě, a to bez ohledu na fyzickou zdatnost nebo třeba věk.

Pokud i vás zaujal sortiment elektrokol, možná vás zajímá i to, jaké jsou v současné době technické parametry těchto zařízení. Zatímco dříve byl nájezd do stovky kilometrů dostačující, v dnešní době se snaží výrobci přicházet se stále kvalitnějšími akumulátory. Díky tomu je možné zakoupit i velmi silné a výkonné baterie, které vám umožní při správném provozu jezdit na tomto bicyklu i déle než jenom sto kilometrů.

baterie

Lepší vlastnosti, ale nikoliv vyšší ceny

Stejně jako v případě elektroniky, i v této oblasti máte možnost zakoupit kvalitnější elektrokolo oproti minulosti, a to za stále stejnou cenu. Proč toho tedy nevyužít a nedopřát si kvalitní zařízení, respektive dopravní prostředek, který vám bude dělat samou radost? Je to skvělá volba jak pro nadšené sportovce, kteří si však rádi odpočinou, tak pro seniory nebo jenom časté uživatele bicyklu, kteří chtějí ušetřit trochu té námahy.