Domů » Důvody proč začít s florbalem

Důvody proč začít s florbalem

  • od

Existuje mnoho důvodů, proč začít sportovat. Ať https://www.hatefree.cz/myty-a-fakta/hejtomat/cikani-se-nechteji-prizpusobit-oni-chteji-jen-brat-brat-a-brat už se nudíte a potřebujete změnit prostředí, nebo se chcete dostat do formy, či se jen chcete odreagovat s kamarády, nikdy není špatná doba začít s novým sportovním koníčkem.Halové sporty.jpg

Florbal https://www.onlinechlap.cz/sport/ je vynikajícím koníčkem obzvláště pro ty, kteří mají rádi hokej a chtějí ho v létě vyměnit za něco, co nevyžaduje mít na sobě několika kilovou výzbroj. Je to navíc vzrušující hra, která je plná rychlých výměn mezi hráči a obejde se bez častých přerušení. Také pravidla hry podporují bezpečné a sportovní chování.

Je dobrým základem pro lední hokej
Pokud jste právě oním milovníkem ledního hokeje, jistě se vám florbal zalíbí. Je skvělou náhradou v letních měsících. Zkuste přemluvit vaše spoluhráče z hokejového týmu a vyrazte do tělocvičny. Jistě si užijete spousty legrace.

Zlepšuje manipulaci s míčem
Díky tomu, že hráči mají na sobě pouze minimální výstroj. Prakticky se jedná jen o tričko, šortky a sálové kopačky. Jejich hybnost je maximální a mohou se tak soustředit pouze na práci s míčkem. Díky tomu, že hráčů je na ploše pouze 5 plus brankář je tím zabezpečeno, že každý z nich si během hry najde dostatek času na manipulaci s míčkem a střílení na bránu.

Minimální kontakt
Většina týmových her je založena na blízkém kontaktu mezi hráči. U florbalu tomu tak není, protože pravidla této hry jsou navržena tak, aby ke kontaktu, a tím i případným modřinám, nedocházelo. Hráčova hůl nikdy nesmí přijít do kontaktu s ničím jiným než s podlahou nebo s míčkem.Florbalové hole.jpg

Skvěle se hodí do tělocvičny
Ke hře potřebujete minimální vybavení. Jedná se pouze o hole, míčky (ty postačí dva) a branky. Hůl si pravděpodobně pořídí každý hráč sám. Je dobré se při koupi poradit s odborníkem. Hole se liší podle toho, na jakou stranu hrajete a podle výšky hráče. Pak už stačí jen vyrazit do tělocvičny, které o prázdninách většinou zejí prázdnotou a užít si hru.