Domů » Do jakého interiéru se hodí rohové sedací soupravy?

Do jakého interiéru se hodí rohové sedací soupravy?

  • od

Kdy větší sedací soupravu, která je určená pro hodně lidí, pořídit?
1.       Máte veliký obývací pokoj a potřebujete vyplnit prostor
2.       Máte velkou a početnou rodinu
3.       Máte často větší návštěvy
4.       Hledáte alternativu rozkládací postele a také úložný prostor navíc

Do menších obývacích místností se velká rohová sedačka nehodí, zvlášť pokud nemá využití, například velkou rodinu nebo časté návštěvy, případně jedno rozkládací lůžko pro návštěvy.

Na co se při výběru sedačky zaměřit?

–          Na velikost
Musíme vždy zohledňovat, jak velký pokoj máme k dispozici a kolik místa může sedačka zabrat. Pokud má sedačka větší rozměry, než jaké by měla mít pro to, aby se v pokoji dalo volně pohybovat, jistě to není dobrá volba.

–          Na umístění
Většinou je rohová sedačka umístěná v rohu, u zdi, a to z důvodu šetření místa. Je tomu tak hlavně v panelákových bytech nebo v činžovních domech, které jsou prostorově velice omezené. Ovšem pokud máte k dispozici dům případně moderní byt, který má veliký obývací pokoj, rozhodně se nemusíte bát sedací soupravu umístit do prostoru. Můžete tak rozdělit místnost na dvě různé části, například na jídelnu a obývací pokoj, nebo pokud máte obývací pokoj a kuchyň v jedné velké místnosti, právě kuchyň od obývacího pokoje.

–          Na materiálu
Nejde jenom o barvu, která by rozhodně měla zapadat do interiéru stylově i barevně, ale jde i o materiál. Obecně platí, že pokud máte malé děti a navíc i domácího mazlíčka, například psa nebo kočku, není nejlepší volba ani černá kůže, ani bílý semiš. Ideálně zvolte raději barvu, na níž nebude vidět každé smítko prachu a každá nečistota. Co se materiálu týče, myslete na to, že kočka má ostré drápy a děti zase nenechavé prsty.

Pokud si myslíte, že mít sedačku jedné barvy je jediná možnost, mýlíte se. Můžete si vybrat sedačku třeba vzorovanou.