Domů » Dětem kupujte pouze kvalitní boty

Dětem kupujte pouze kvalitní boty

  • od

Chůze je jeden z nejpřirozenějších pohybů, které ve svém repertoáru člověk má. Není tedy divu, že se snažíme chodit už od útlého dětství a většina z nás to jakž takž dokáže do jednoho, maximálně dvou let života. Pro to, aby dítko chodilo po bytě, nepotřebuje snad krom trochy námahy vůbec nic, ale jakmile ho budete chtít vzít ven na procházku, budete mu předtím muset koupit i vhodnou obuv. V tomto případě byste rozhodně neměli šetřit, jelikož nekvalitní obuv se může na zdraví vašeho dítka velmi nedobře podepsat. Zdá se, že je to maličkost, ale není.
botičky pro holčičku

Problémy

Dle všech relevantní lékařských průzkumů má naprostá většina dětí ještě v prvním roce života nohy zcela v pořádku. Uvádí se, že se jedná až o 95 % dětí, což je ohromné číslo. Ovšem existují i jiná čísla, která tak skvělá už nejsou, spíše naopak. Ty hovoří o tom, že děti, které nastupují na první stupeň základní školy už mají nohy zcela bez deformací pouze ve třiceti procentech případů, a to je skutečně alarmující číslo. Jak je tedy možné, že se během několika málo let ničí nohy? Důvod je jednoduchý, je to v botách. Chůze v nekvalitní obuvi je velice nezdravá a nedoporučuje se ani u dospělých, natož pak u malých předškoláků.
Správný výběr
Jedinou možností, jak své potomky můžete před deformacemi nožní klenby uchránit je koupit mu vhodnou obuv, která mu bude dokonale sedět a ve které se bude cítit komfortně. Jak ale takovou obuv vybrat? Cena není vždy rozhodující, ale obecně se dá říci, že kvalitnější boty stojí prostě o něco více než ty méně kvalitní.
dětská obuv
Prověřená značka však není stoprocentní zárukou. Daleko důležitější je, aby dítko boty netlačily a zároveň, aby v nich vyloženě neplavalo. Takto se totiž nohy deformují nejčastěji. Nejlepší rada je tedy zkoušet, zkoušet a zase zkoušet, dokud nebude bota na noze sedět tak jak má. Vzhledem k tomu, že děti rostou jako z vodu a s nimi samozřejmě i jejich nohy, budete chodit do prodejen obuvi častěji, než by se vám líbilo .