Domů » Co nabízí nový Firefox Quantum?

Co nabízí nový Firefox Quantum?

  • od

Mozilla Firefox se řadí mezi nejpoužívanější prohlížeče webových stránek. Jejími největšími konkurenty jsou Internet Explorer, Google Chrome a Opera. A právě v těchto dnech přichází Mozilla na trh s úplně novou verzí svého prohlížeče pod názvem Firefox Quantum. Mozilla slibuje nejrychlejší Firefox všech dob, nové chytré funkce a překrásný design. Jako výchozí vyhledávač už nebude figurovat Yahoo, nýbrž navrátilec Google.

firefox

„Stvořen pro lidi, ne pro peníze.“
                Mozilla chce všechny přesvědčit o tom, že vedle jejího minimalistického Firefoxu vypadá největší konkurent, tedy Google Chrome, zastarale. Firefox Quantum se pyšní novým výkonným jádrem, které by mělo zajistit bleskový výkon. Přepínání mezi otevřenými panely nebude doprovázeno dlouhým načítáním. V nabídce je i stále populárnější tmavý vzhled prohlížeče. Výhodou by měly být o 30℅ menší paměťové nároky než je tomu u konkurence, takže Vám zbyde více volné paměti pro Vaše potřeby a počítač bude pracovat rychleji. Rychlejší načítání funguje i ve spojení s ochranou proti sledování Vašeho pohybu po webu. Pozor, tato funkce není automatická, je aktivní pouze po zapnutí režimu soukromého prohlížení.

prohlížeč

                Jako zajímavé se jeví nové funkce Firefoxu. Například můžete vytvářet snímky obrazovky a dále s nimi pracovat na webu Mozilly, kam se pořízené obrázky ukládají. Služba Pocket nabízí uložení stránek k pozdějšímu přečtení. Firefox dále vytvořil prostor, kde budete mít na jednom místě snímky stránek, historii prohlížení či články z Pocketu.
Heslem nového prohlížeče je „Stvořen pro lidi, ne pro peníze.“ Je třeba přiznat, že se Mozille její nový prohlížeč vydařil a jeho elegantní design a praktické funkce by mohly uživatele prohlížeče oslovit.