Domů » Cesta k ideálnímu úvěru nemusí být složitá

Cesta k ideálnímu úvěru nemusí být složitá

  • od

Chcete si sjednat nebankovní hypotéku? V tom případě se jedná o skvělý nápad, protože s touto půjčkou nikdy nešlápnete vedle. Vyjde vám vstříc v každé životní situaci, ať už vás trápí cokoli anebo si chcete půjčit pouze na dovolenou. Nikdo vás ve vašich plánech nebude omezovat, ba naopak se můžete těšit na individuální přístup a smlouvu šitou na míru vaší životní situaci.

dolar

Jistě vás nyní zajímá, co konkrétně musíte udělat proto, abyste měli peníze doma pod střechou?

V zásadě musíte splnit dvě podmínky, na kterých opravdu záleží.
Každý věřitel si vždy musí ověřit finanční stav svého žadatele. A stejně tak, jako vám ve špatném finančním stavu nepůjčí v bance, tak i nebankovní společnost si ověří, zda vás její půjčka nebude ohrožovat na existenci. Pokud by totiž bylo zřejmé, že vás taková půjčka pošle po finanční stránce ke dnu, tak ji ani v nebankovní společnosti nedostanete. Něco takového by nikomu nebylo ku prospěchu. Ovšem pokud prokážete, že máte dostatečný pravidelný měsíční příjem na splácení svých závazků, tak vaší půjčce nestojí nic v cestě.

puzzle

Tedy v případě, že splníte i druhou podmínku. Nezbytná je záruka v podobě nemovitosti. Nebankovní společnost vám poskytne peníze i se záznamem v registru, i s nižšími příjmy, ovšem chce mít jistotu, že svým závazkům dostojíte. A vhodnou zárukou se stane právě vámi zvolená nemovitost. O jaký konkrétní druh nemovitosti půjde, není ani tak důležité jako především to, jaká bude hodnota takové zvolené nemovitosti. Ručit proto můžete svým bytem, stejně tak jako družstevním bytem. Hypotéka na družstevní byt je stejně možná jako hypotéka na pozemek anebo třeba i hypotéka na firemní výrobní areál. Pokud si nemáte z čeho vybírat, zvolte nemovitost, kterou máte po ruce, pokud máte na výběr, zvolte takovou nemovitost, jejíž hodnota koresponduje s výší částky, o jakou máte zájem.