Domů » České hory

České hory

  • od

V České republice sice nemáme průzračné moře. Dokonce tu nemáme žádné moře. Ani zde nemáme žádné velehory. Máme zde ale krásnou přírodu, spoustu památek a především hory, které jsou přístupné a zkrátka vhodné pro běžné turisty.

Hory, které v České republice najdete, jsou relativně bezpečné. Nepotkáte zde medvědy, v zimě vás většinou neohrožují laviny a navíc je zde opravdu dobré značení. Naše značení turistických tras je považováno dokonce za jedno z nejlepších na světě.


Jaké hory tedy v České republice můžeme navštívit?

Za návštěvu rozhodně stojí:
Ø  Krkonoše
Ø  Šumava
Ø  Jizerské hory
Ø  Orlické hory
Ø  Krušné hory
Ø  Jeseníky
Ø  České Švýcarsko

Najdete zde nejrozšířenější a většinou také nejkvalitnější služby. Jedná se o nejnavštěvovanější místa, velice oblíbená turisty všech věkových kategorií. Velice často také nabízí možnosti, jak trávit volný čas v počasí, které na horskou túru rozhodně neláká. Jsou zde v okolí často různá centra nabízející zábavu pro děti, ale i poznání pro dospělé.

Doporučujeme navštívit i ty ostatní:
Ø  Lužické hory, Beskydy, Pálavské vrchy, Žďárské vrchy, Železné hory, Slavkovský les, České středohoří, Ralská pahorkatina, České středohoří, Kokořínsko, Rychlebské hory, Králický Sněžník, Bílé Karpaty, Javorníky, Moravský kras, Český ráj, Broumovsko

Tyto místa nejsou tak navštěvované, jako jsou například Krkonoše, ovšem jsou také moc hezké a rozhodně stojí za návštěvu.  Alespoň nepotkáte tolik turistů a budete si přírodu moci užívat plnými doušky a hlavně téměř o samotě.

Hory v České republice nabízí krásné výhledy, husté lesy a služby na přijatelné úrovni. Vydejte se na procházku po hřebenech některých hor nebo jen z údolí pozorujte krajinu. Pokud se necítíte na výšlap třeba na Sněžku, nebojte se použít lanovku. Sice si za ní trochu připlatíte, ale neunavíte se a pohledy z lanovky jsou také úchvatné.