Domů » Bydlení v retro stylu

Bydlení v retro stylu

  • od

Význačnou předností je, že lze zařídit kompletní bydlení v retro stylu či jen vkusně nakombinovat prostřednictvím drobných doplňků či dekorace. Doba, která navozuje vzpomínky. Éra ryzí a nezaměnitelné hudby. Neopomenutelným faktem je, že není třeba originálu z dané doby, ale zkrátka využít reálnější možnost, a to zakoupení a pořízení jejich kopie či reprodukce. Přivítejte retro styl!

kamera
 
Základní prvky stylu
 

  1. Barevná paleta pestrosti – barvy hrají jednu z hlavních rolí retro stylu, tento styl se vyžívá v barvách, barevná pestrost je zde podstatou, jaké že jsou typické barvy retro stylu? Výčet je vskutku obsáhlý, a to od studených i teplých odstínů růžové, dále bronzová, olivově zelená, oranžová, jasně červená, pastelová a též hořčicově žlutá, stejně tak citrónová žlutá, tmavě černošedá či světle šedá, rovněž tak blankytně modrá a bledě fialová. Vsaďte na barevnost!

 retro

  1. Materiál – nepostradatelným a typickým materiálem je zejména umakart a vinyl, dále chrom, mosaz a rovněž i plast, zejména plastové židle, syntetické materiály jsou vhodné v podobě doplňků.

 

  1. Vzory a geometrie – styl, kde charakteristickým prvkem jsou především květinové a geometrické vzory, a to jak na stěnách či tapetách, tak rovněž na záclonách a doplňcích jako například na polštářích nebo přehozech, nezaměnitelný je též v tomto stylu i coby kosmický design, atributem jsou odvážnější vzory i na nábytku, podstatné je však příliš nekombinovat vzájemně několik vzorů a barev, aby výsledný efekt neměl opačný účinek a nepůsobil kýčovitě.

 
 

  1. Výzdoba – pozitivní je, že doplňky a dekorace v retro stylu jsou snadno dostupné, ať už ve speciálních obchodech a zejména prostřednictvím internetu. Mnohé raritní retro kousky lze koupit také na trhu. Typické retro předměty aneb co si pořídit a navodit atmosféru retro stylu – plechové cedule, plakáty s jedinečnou tehdejší technikou doby, dobové kousky v podobě fotoaparátu, rádia, gramofonu, retro hodin apod.

 reklama
 
 
Závěr
 
Dekorace a doplňky v retro stylu je třeba využít v rozumné míře, jen tak umocníte vkus a styl.