Domů » Bohatě postačí, když budete mít úsměv na rtech

Bohatě postačí, když budete mít úsměv na rtech

  • od

Je až smutné, kolik lidí na světě má pocit méněcennosti, nejsou spokojeni se svým životem a pořád dokola si říkají, jak by si přáli žít lépe. Takové myšlenky a pocity, přivedou nejednoho člověka do stavu úzkosti a neštěstí ze sebe samého, včetně nespokojenosti se životem, který má. A přitom stačí k lepšímu dni, pohledu na den, který není možná dle vašich představ a k pocitu, že jste šťastní, pouze jedno – smích!
smích dívky.jpg

1 Darujte úsměv a vrátí se vám jednou tolik

Potřeba smát se a žít veseleji, je skutečně velká. Protože smích přispívá ke zdraví nejen duše, ale i těla. Díky úsměvu, který si na vaší tváři budete dopřávat každý den, uděláte mnoho nejen pro sebe, ale i pro vaše okolí.
Každé zvednutí koutků na rtech vašich blízkých, kteří se trápí mnohdy zbytečně, jim dodá sílu a sebevědomí, které jim schází.
Taktéž jim ukáže pohled na nepříznivou situaci a pocit deprese nebo smutku, v daleko širším rozměru – a tak trochu s nadsázkou. Pokud rozesmějete někoho dalšího, můžete si být jistí, že úsměv nabere dvojnásobnou hodnotu a vrátí se vám i s úroky.
matka a syn v lese.jpg

2 Nic, co by se nedalo vyřešit…

Je pochopitelné, že ne každá situace je vhodná na to, aby se nad ní člověk zasmál.
Je však důležité, abyste si ze všeho zlého, vzali pouze pozitiva, i když si myslíte, že žádná nejsou.
Každá mince má dvě strany, a to platí i v životě. Neexistuje skutečně nic, co by lidská emoce, jakou je smích nedokázala vyřešit a obrátit v něco dobré a pěkné.
V průběhu jednoho dne, byste se měli zasmát několikrát, a to z důvodů, které jsou neměnné:
– dožijete se vyššího věku, díky endorfinům, které vaše tělo zaplaví až do dlouhého stáří
– budete vypadat mladistvě, spokojeně, svěží a plní elánu, a tak se samozřejmě budete i cítit
– díky pozitivní energii, která z vás bude vyzařovat, se postaráte o štěstí nejen vaše, ale i lidí, kteří z vás budou optimismus cítit a takzvaně je „dobijete životem“
– nezažijete žádné stresové situace, vyhnete se napětí a pocítíte to, jak báječné je mít nadhled a vědět, že žádná situace pro vás není „konec světa“