Domů » Bez zaměstnání s dětmi a sama

Bez zaměstnání s dětmi a sama

  • od

Maminky na mateřské dovolené to nemají nikdy jednoduché. Obzvlášť tehdy, kdy přijdou o druhou polovičku, tedy tatínka dětí. Do takové situace se může žena dostat jakkoliv. Otec dítěte, ani neví, že potomka má, zemřel, odešel od rodiny nebo jiné důvody.

čtení na dece

Velice náročné období pak přichází, když děti pomalu rostou a čeká je nástup do školky a s tím i konec mateřské dovolené maminky. O to horší situace je, když matka nemá práci, do které by se mohla vrátit. Takovýchto případu existuje více, než by se dalo očekávat. A proto, pokud jste zrovna Vy v této situaci, rozhodně neusněte na vavřínech. Říkat si, že z těch mála peněz od státu se dá vyžít, možná je pravda, ale za jakou cenu?

Nejlepším krokem je sehnat si práci a mít možnost dát tak svým dětem více. Někdy je to náročné, jelikož nikdo z rodiny nemá čas, aby děti vodil do školky nebo je naopak vyzvedával. Stejně tak může být problémem, když dostane žena práci, která je přes celé odpoledne.
kancelářská práce doma

Svobodné maminky to bohužel nemají v tomto ohledu mají náročné, ale nezapomínejme, že nějaká cesta je tady vždycky. Nikdo netvrdí, že takováto žena musí mít práci od rána do večera, aby vydělala velké peníze. Jelikož takhle by zase neměla žádný čas k věnování se potomkům. Proto vždy musí zvážit pro a proti a jaké má možnosti. Nikdy totiž není pravda, že to nejde a že je lepší být bez zaměstnání.

Jedním z řešení je najít si práci z domu. Třeba nějakou brigádu, kterou je schopna v pohodě i s dětmi zvládat. Během toho, co jsou ve školce nebo ve škole se této práci může naplno věnovat a získat tak pár tisíc navíc. Takovouto možností může být také výroba vlastních produktů. Co se může stát? Buď to vyjde nebo ne. Malování, výroba náramků, aranžmá květin, psaní článku nebo knihy pro děti a spoustu dalších koníčků mohou vydělat skvělé peníze.

Pokud vlastní produkty nemají úspěch nebo hledáte jinou cestu, můžete se podívat po práci na poloviční úvazek. Je to skvělé řešení, které přináší uspokojivý plat a zároveň pracovní dobu. Práce je většinou dlouhá pouhé čtyři hodiny a pokud se domluvíte s šéfem, že potřebujete mít směny pouze dopoledne, tak vám vyhoví.